Naga MarketsKryptowalutWartość w dolarach amerykańskich kryptowalut zamkniętych we wszystkich zdecentralizowanych projektach finansowych (DeFi) pobiła kolejny rekord.

  • Rynek DeFi nadal się rozrasta – zwłaszcza pod kątem kryptowalut, jakie są zdeponowane w tego typu projektach.
  • Całkowita wartość zablokowana (TVL) kryptowalut osiągnęła nowy rekord wynoszący 13,62 miliarda USD.

DeFi z nowymi rekordami

Około godziny 08:00 czasu UTC w czwartek, całkowita wartość zablokowana (TVL) kryptowalut, podana przez witrynę analityczną DeFi Pulse, osiągnęła nowy rekord wynoszący 13,62 miliarda USD.Przykładowo 84-proc. wzrost wartości TVL w dolarach amerykańskich w projekcie Harvest spowodował, że skoczyła ona z 473,5 miliona dolarów do ponad 890 milionów dolarów. Rekord wynosi dotąd jednak 1,09 miliarda dolarów i został ustanowiony dokładnie 23 października.

Mniej znane projekty, takie jak DFI Money i ForTube, również odnotowały duży wzrost “zablokowanej płynności”, kolejno o: 45% i 36%.

Ludzie byli zafascynowani wysokodochodowymi, pozbawionymi ryzyka strategiami – powiedział Coindeskowi Ki Young Ju, dyrektor generalny firmy analitycznej CryptoQuant. – Dla konserwatywnych inwestorów obstawianie projektów DeFi jest lepszą strategią niż posiadanie lub wykorzystywanie innych strategii niewolnych od ryzyka, takich jak arbitraż na giełdach.

BTC i ETH na rynku DeFi

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy BTC i ETH o łącznej wartości aż 4 miliardów USD zostały zablokowane właśnie w kontraktach DeFi. Tyle że dwie największe kryptowaluty nadal stanowią  tylko 44 proc. środków zablokowanych w tego typu systemach.

Mimo wszystko według DeFi Pulse liczba etherów zablokowanych w protokołach DeFi wzrosła o 218,5 proc. od czerwca, z 2,7 miliona ETH do ok. 8,6 miliona ETH. Zablokowane bitcoiny wzrosły zaś o ponad 3000 proc., z 5000 BTC w połowie roku do około 158 800 BTC obecnie.

Powyższe dan to jednak prowzrostowy sygnał dla rynku. Jeśli DeFi będą się nadal rozwijać, będą wchłaniać kolejne jednostki tokenów i kryptowalut. To ostatnie z kolei przełoży się na zmniejszenie podaży coinów na rynkach, co – zgodnie z prawem podaży i popytu – doprowadzi do wystrzałów cen takich aktywów na wykresach.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here