Naga MarketsPożyczki oraz lokaty to podstawowe instrumenty bankowości, z których korzystają konsumenci na całym świecie. Wzrost popularności rynku kryptowalutowego spowodował, że również w jego ramach zaczęły pojawiać się alternatywy dla pożyczających oraz oszczędzających, a rozwijająca się branża zdecentralizowanych finansów (DeFi), gwarantuje zainteresowanym dostęp do tych usług bez pośrednika w postaci banku. Dzięki temu oferowane zwroty z lokat są o wiele bardziej konkurencyjne w porównaniu do zerowych zysków na tradycyjnych kontach w obliczu bardzo niskich stóp procentowych.

  • DeFi nie korzysta z pośredników finansowych takich jak banki, domy maklerskie lub giełdy
  • Zdecentralizowane finanse (Decentralized Finance, w skrócie DeFi) opierają instrumenty finansowe o inteligentne kontrakty działające w sieci Blockchain
  • Dzięki temu pożyczki są łatwiej dostępne, a odsetki oparte o generujące wysokie stopy zwrotu aktywa kryptowalutowe atrakcyjniejsze
  • DeFi i bitcoin zrewolucjonizują skostniałe finanse, twierdzi Piotr Misiurek

Te artykuły również Cię zainteresują
Pożyczki i lokaty na rynku DeFi. Tradycyjne usługi w świecie kryptowalut bez pośredników

Lokaty i pożyczki to podstawa każdego systemu finansowego. Od tego zaczęło się w tradycyjnym świecie tysiące lat temu. I nadal lokaty i pożyczki są fundamentem naszego systemu finansowego. Nie inaczej jest w DeFi. Z tą różnicą, że wyeliminowano pośredników i regulatorów. W wyniku czego stopy zwrotu są ustalane przez niewidzialną rękę rynku. Dzięki czemu mamy do dyspozycji lokaty oprocentowane na 20 procent (i więcej) w skali roku – komentuje Piotr Misiurek, niezależny ekspert rynku kryptowalutowego oraz YouTuber.

Gromadzenie kapitału na lokatach i przechowywanie pieniędzy w imieniu klientów i pożyczaniu go drugiej stronie jest podstawową i najważniejszą rolą tradycyjnych banków. Teraz to rozwiązanie przejmuje również świat kryptowalut oraz zdecentralizowanych finansów, w którym transakcje odbywają się z pominięciem pośrednika (banku), a zabezpieczeniem transakcji jest obiektywny inteligentny kontrakt bazujący na sieci Blockchain.

Zobacz także wcześniejszy odcinek Defiacji na antenie Comparic24.tv: Stablecoin, czyli czym są stabilne kryptowaluty?

– DeFi w swojej narracji obiecuje zastąpienie pośredników finansowych i banków, stara się spełnić ich podstawową rolę: połączyć wolny kapitał, który obecnie nie pracuje z osobami, które tego kapitału potrzebują. Jedną stroną tego rozwiązania są lokaty, gdzie wpłacamy kryptowaluty lub stablecoiny, drugą natomiast pożyczki, gdzie te aktywa są pożyczane przez innych użytkowników – dodaje Misiurek.

Inteligentny kontrakt znajdujący się pomiędzy posiadającymi lokaty, a pożyczkobiorcami eliminuje pośredników oraz dodatkowe koszty i prowizji. W efekcie, cały zysk z odsetek kierowany jest do posiadaczy lokat, dzięki czemu roczna stopa zwrotu jest o wiele wyższa niż na typowym koncie oszczędnościowym.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polski złoty | wykres kryptowalut | sp 500 notowania | biomed lublin giełda | waluta euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here