Naga MarketsDeFi mogą pogrążyć Ethereum – eksperci ostrzegają, że sieć nie jest jeszcze gotowa do obsługi tego rynku.

  • DeFi mogą okazać się sporym problemem dla Ethereum.
  • Sieć może mieć problemy z powodu nagłego rozrostu tego rynku.

DeFi ciosem w Ethereum?

Martin Froehler, matematyk, były menedżer funduszy hedgingowych i założyciel austriackiej platformy handlu kryptowalutami Morpher, powiedział Cointelegraph, że chociaż Ethereum jest „najlepszą rzeczą [branży blockchaina]” dla DeFi, obecne możliwości sieci nie są wystarczające.

Ethereum może obsłużyć tylko około 15 transakcji na sekundę i ma czas generowania bloku wynoszący 15 sekund, co w finansach jest wiecznością. Z założenia każdy, kto ma z nim [tj. Ethereum] kontakt, potrzebuje Etheru. To jest ogromna bariera wejścia i masowej adopcji – powiedział.

Froehler uważa Ethereum za najbardziej zdecentralizowaną platformę inteligentnych kontraktów, ale ponieważ sieć nadal ma pewne problemy, programiści muszą szukać rozwiązań, aby im przeciwdziałać.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Froehler dodał:

– Istnieje dowód kryptograficzny na wszystko, co dzieje się w łańcuchu bocznym w Ethereum. (…) Ludzie mogą handlować bez konieczności posiadania Etheru. Nie płacą żadnych opłat, cieszą się czasem rozliczenia wynoszącym jedną sekundę i są całkowicie niezależni od wielu przeciążeń w sieci Ethereum – dodał.

Ethereum nie jest gotowe na bańkę?

Wielu graczy z branży uważa, że ​​Ethereum nie przewidziało bańki na DeFi, a nawet po nadchodzącej aktualizacji sieci, Ethereum 2.0, sieć nadal nie jest będzie do obsługi tego rynku, gdy ten rozwinie skrzydła.

Ethereum 2.0 powinno poprawić wydajność, ale wysokie ceny gasu mogą odstraszyć nowych użytkowników. Sergej Kunz, dyrektor generalny zdecentralizowanej giełdy 1inch, powiedział podczas wydarzenia DeFi Marathon, że ​​infrastruktura Ethereum nie jest w stanie obsłużyć środowiska DeFi.

– Musisz wszystko przemyśleć. Możesz przenosić inteligentne kontrakty do postaci kodu, ale nie jest to skalowalne. Aby móc skalować, musisz stworzyć standardy i wprowadzić nowe protokoły oparte na nowej architekturze podzielonej na fragmenty, takiej jak NEAR, która jest podobna do Ethereum 2.0 – mówił.

Z kolei Mounir Benchemled, założyciel i dyrektor generalny projektu ParaSwap, twierdzi że przejście na Ethereum 2.0 nie jest praktyczne dla wszystkich projektów DeFi.

Aby to działało, wszystkie aplikacje musiałyby być przenoszone na jedną platformę. Duże projekty mogą mieć konsensus. Jednak w przypadku innych projektów, które mają własne plany, może to być trudne. Zostaną zbudowane nowe mosty, aby umożliwić interoperacyjność – powiedział.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here