Naga MarketsNiecierpliwie wyczekiwane posiedzenie FOMC mamy za sobą. Poznaliśmy wczoraj stanowisko FED i jego plany dotyczące polityki monetarnej w USA.

Wyższe prognozy inflacyjne i większe zaufanie do przywrócenia gospodarki doprowadziły do tego, że większość członków FOMC przesunęła w górę horyzont czasowy dla podwyżek stóp.  • członkowie FOMC przyspieszają możliwość podwyżek stóp procentowych
  • dolar zyskuje
  • USDCAD rozpoczął korektę ponad rocznego trendu spadkowego
Dot-plot 16.06

Mediana wynosi obecnie dwie podwyżki w 2023 roku w porównaniu do braku podwyżki w marcu. Wiele mówiło się o zmianie w kierunku pojedynczej podwyżki, ale dwie są prawdziwym zaskoczeniem. Co więcej, 7 z 18 członków widzi podwyżkę w przyszłym roku i to jest teraz coś co porusza rynkiem.

Powell prawdopodobnie będzie starał się stłumić te oczekiwania i przypominał będzie przy każdej okazji, że prognozy są zmienne, ale rynek walutowy nie chce czekać. Krótko mówiąc… kupować dolara jak tylko będzie jakaś korekta wczorajszych wzrostów …

Długoterminowo stawiał bym na longi na USDCAD.

USDCAD Daily – korekta będzie podążać do oporu kanału spadkowego

W analizie z maja 2021 pisałem tak:

Cyt:”Od początku maja 2015 roku para USDCAD – dolara amerykańskiego z dolarem kanadyjskim po krótkiej korekcie zmierzała na północ by 6 miesięcy później ustanowić maksimum wszech czasów na poziomie 1.4690.

Minęło półtora roku i cena znów znalazła się na poziomie z maja 2015 – 1.2060. Mija kolejne 2.5 roku notowania pary rosną i cena 15 marca ub.roku osiąga wartość  1.4670… do poprzedniego maksimum zabrakło zaledwie 20p.

Kolejny rok to silny trend spadkowy cena ponownie znajduje się na poziomie z 2015 i 2017, tworząc formację podwójnego szczytu (Double Top)”

Wczorajsze wyniki posiedzenia FOMC spowodowały znaczne umocnienie USD, w tym i do CAD. Bardzo prawdopodobne jest to, ze cena USDCAD będąc w korekcie wzrostowej będzie podążać do oporu kanału spadkowego (wykres powyżej – USDCAD Daily).

Pokonanie lokalnego poziomu S/R 1.2350 będzie znaczącym sygnałem zakupowym.

USDCAD H4 - 16.06.2021
USDCAD H4 – gdyby cena zawróciła w rejonie 1.2350, to dobrym miejscem do dołączenia do wzrostów byłby 1.2205

Na wykresie H4 widac dokładniej jakie poziomy mogą odegrać znaczącą rolę przy planowaniu otwierania pozycji.

Gdyby cena miała problem z pokonaniem 1.2350, to każde cofnięcie ceny na południe warto wykorzystać do otwarcia pozycji Buy. Najkorzystniejszy byłby poziom 1.2200-10. Docelowo w dłuższym terminie możliwe wzrosty do 1.2580.

Polecam opis strategii wykorzystanej do tej analizy:

PA+MACD

USDCAD- po 6 latach formacja podwójnego szczytu ukończona! 13.05.2021

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen forum | notowania dow jones | akcje mercator |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here