Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuWiększość z ostatnich decyzji banków centralnych nie przyniosła wielkich zmian i były one zgodne z oczekiwaniami inwestorów twierdzi Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 12 grudnia 2019 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na ostatnie decyzje banków centralnych oraz sytuację na indeksach DAX i WIG20. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


Kurs dolara zyskuje po decyzji FED. DAX silny, a WIG20 niedomaga

Jedynie Bank Centralny Turcji zdecydował o obniżeniu głównej stopy, czego uczestnicy rynków już się nie spodziewali. Warto również spojrzeć na niemiecki indeks DAX, który pnie się w górę coraz wyżej, czego niestety nie można powiedzieć o naszym rodzimym indeksie WIG20.

Wspólnym mianownikiem tych wszystkich wydarzeń jest to co następuje po samej decyzji, czyli konferencje prasowe. Fed pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Natomiast wyczekiwano dość mocno posiedzenia Jerome Powella i prognoz co do przyszłości. Póki co przekaz jest taki, że Fed w przyszłym roku nie będzie zmieniał stóp. Co ciekawe po tej jastrzębiej decyzji mimo wszystko dolar amerykański się osłabił, co może świadczyć o tym, że część uczestników rynku spodziewała się, że stopy będą podnoszone w przyszłym roku – oznajmił Maciej Leściorz.

W przyszłym tygodniu może mieć miejsce ciekawe posiedzenie Szwedzkiego Banku Centralnego, ponieważ najprawdopodobniej podniesie on stopy procentowe, pomimo, iż dane ze Szwecji nie są zbyt pozytywne.

Niemiecki indeks DAX ma się świetnie mimo, że niemiecka gospodarka niedomaga, a jeszcze niedawno broniła się przed recesją.

Jeszcze trochę brakuje do tegorocznego szczytu. Sytuacja wygląda optymistycznie, jednak dopóki poziom 13600 nie zostanie zdecydowanie przebity to cały czas można będzie myśleć o tym, że to tylko powrót na podwójny szczyt – dodał Łukasz Wardyn.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here