Naga MarketsPod koniec maja informowaliśmy, że Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) utrzymała w mocy decyzję z zeszłego roku nakładającą na Petrolinvest karę finansową w wysokości 800 tysięcy oraz bezterminowo wykluczającą spółkę z obrotu na GPW. Do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęło zaskarżenie odnośnie decyzji. Czy dzięki temu Petrolinvest uniknie kary?


Petrolinvest zniknie z giełdy 29 czerwca, rozważa przejście na NewConnect

„Wraz ze skargą został złożony wniosek o wstrzymanie wykonania powyższych decyzji Komisji Nadzoru Finansowego z uwagi miedzy innymi na niebezpieczeństwo wyrządzenia szkody akcjonariuszom spółki oraz spowodowania innych nieodwracalnych skutków. Wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji został skierowany do Komisji Nadzoru Finansowego, jak również – na wypadek jego nieuwzględnienia przez ten organ – do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie” – czytamy w komunikacie spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiejsza informacja o zaskarżeniu decyzji KNF potwierdza więc słowa przedstawicieli spółki jeszcze z 29 maja, kiedy w osobnym komunikacie informowali o chęci przedsięwzięcia takiego kroku.

26 czerwca, czyli na dwa dni przed ostatnią sesją, w trakcie której akcje Petrolinvestu notowane będą na GPW, ma odbyć się walne zgromadzenie akcjonariuszy. W dokumencie zawierającym projekty uchwał zawarta została propozycja odnosząca się do potencjalnych przenosin spółki na NewConnect.

Inwestorzy nie wierzą w uchylenie kar, akcje w dół

Notowania akcji Petrolinvest tracą w piątek -1.91% poruszając się w okolicach pułapu 2 PLN – jeszcze przed ogłoszeniem decyzji KNF wartość jednej akcji wynosiła blisko 8,5 PLN. Reakcja inwestorów na złożenie skargi do warszawskiego sądu pokazuje, że tak naprawdę mało kto wierzy w możliwość uchylenia kary. Wszystko wskazuje na to, że burzliwa i prawie dziesięcioletnia historia Petrolinvestu na głównym parkiecie GPW dobiega końca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here