Naga MarketsPo zeszłotygodniowej decyzji Fed można było odnieść wrażenie, iż inwestorzy zupełnie nie zareagowali na wydźwięk konferencji twierdzi Maciej Leściorz i Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 19 września 2019 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę także na to, kto jest największym producentem i konsumentem ropy naftowej na świecie oraz jaki jest bilans handu Chin? Co ma obecnie największy wpływ na kurs dolara? Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


Kurs dolara oczekuje na październikowe posiedzenie Fed i rozmowy handlowe

Jerome Powell pozostaje pod presją przede wszystkim inwestorów i Donalda Trumpa, jednocześnie wspiera go silna gospodarka USA.

Bank centralny powinien być niezależny, a widać, iż pod wpływem lobby obniża stopy. To może mieć wpływ na spadek wiarygodności instytucji – oznajmił Maciej Leściorz.

Prowadzący zauważa, iż rośnie deficyt handlowy Unii Europejskiej z Chinami, gdzie stale rośnie eksport do Chin przy malejącym imporcie.

Gospodarka europejska importuje coraz więcej słabej jakości produktów tym samym coraz bardziej się pogrążając, gdyż eksport półproduktów nie rośnie. Konkurencyjność europejskich przedsiębiorstw spada z dnia na dzień. Za ten stan można obwinić przede wszystkim europejskie regulacje, które hamują rozwój firm, co może spowodować pogłębianie się spowolnienia gospodarczego regionu – dodał.

Jacek Brzeski zwrócił także uwagę na indeks WIG-Nieruchomości, który odnotowuje dobry okres.

WIG-Nieruchomości ma się znacznie lepiej od WIG20 – zauważył Maciej Leściorz.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here