Naga Marketsflaga USARezerwa Federalna ostatni raz obniżała poziom stóp procentowych w grudniu 2008 roku. Była to odpowiedź na globalny kryzys finansowy, czyli najgłębszą recesję od 1929 roku. Dziś wyzwania stojące przed amerykańskimi władzami monetarnymi są zgoła inne. Amerykańska gospodarka nieprzerwanie rośnie od dziesięciu lat i jest to najdłuższa faza ekspansji w dziejach.

Jednocześnie inflacja jest anemiczna a gigantyczne zagrożenia związane m.in. z protekcjonistyczną polityką administracji Trumpa i wojnami handlowymi nadal straszą. W rezultacie rynki finansowe znalazły się w historycznym momencie: lada dzień, po ponad dekadzie, Fed wróci do łagodzenia poprzez redukcję kosztu pieniądza. Żaden inwestor nie może przegapić tego wydarzenia!

Rynek nie ma wątpliwości, że luzowanie jest przesądzone. Kluczowa będzie jego skala – część inwestorów liczyła na obniżenie stóp aż o 50 pb. Ostatnie dane z gospodarki sugerują jednak, że wciąż nie wytraciła ona impetu: zatrudnienie ostro rośnie, a konsumpcja kwitnie. Dlatego kroki ze strony rezerwy Federalnej są swoistą polisą ubezpieczeniową. Zakładamy obniżkę o 25 pb, do przedziału 2,0-2,25 proc. Dla notowań dolara, kontraktów na indeksy i metali szlachetnych najważniejsze będzie to, jak mocno władze monetarne będą skłonne obniżać stopy kolejnych miesiącach.

Rezerwa Federalna decyzję ogłosi w środę 31 lipca o 20:00. Konferencja prasowa Jerome Powella rozpocznie się pół godziny później. Już teraz zapraszamy także na Wielką Relację na żywo do serwisu

TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here