Naga MarketsBoris JohnsonPracę brytyjskiego parlamentu zostały zawieszone za zgodą królowej Elżbiety II, o co zabiegał obecny premier – Boris Johnson. Zawieszenie obowiązuje od ubiegłego tygodnia i ma potrwać do 15 października. Najwyższy sąd apelacyjny w Szkocji orzekł wcześniej, że decyzja o prorogacji lub zawieszeniu parlamentu była bezprawna. Dziś natomiast w tej sprawie zaczęły się przesłuchania w Sądzie Najwyższym w Londynie.

Zawieszenie prac parlamentu miało na celu uniemożliwienie działań opozycji, która nie chcę dopuścić do Brexitu bez porozumienia. Johnson natomiast w dalszym ciagu powtarza, że ​​jego priorytetem jest uzyskanie umowy dot. Brexitu, a nie odejście 31 października bez niej, jednakże wciąż nie bierze pod uwagę możliwości kolejnego przesunięcia daty rozwodu.

Porozumienia wciąż nie widać

„Ludzie myślą, że jakoś powstrzymaliśmy Parlament przed kontrolowanie Brexitu, co za absolutny nonsens” – powiedział Johnson w poniedziałkowym wywiadzie dla BBC. “Parlament będzie mógł przeanalizować porozumienie, które mam nadzieję uda nam się osiągnąć zarówno przed, jak i po posiedzeniu Rady Europejskiej 17 października” – dodał.

Chociaż Premier UK zapewnia o postępach w negocjacjach, Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker poinfomorwał, że Wielka Brytania w dalszym ciągu nie przedstawiła żadnych konkretnych propozycji. Johnson został również skrytykowany przez premiera Luksemburga, Xaviera Bettela po tym jak odmówił udziału we wspólnej konferencji prasowej.

Zobacz też: Tygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 16 – 20 września 2019

W Luksemburgu protestujący wygwizdali i skandowali w kierunku Johnsona “brudny kłamca”. Premier Wielkiej Brytanii opuścił następnie scenę, a Bettel obarczył jego oraz Partię Konserwatywną odpowiedzialnością “za bałagan w jakim się teraz znajdujemy”.

“Nasi ludzie muszą wiedzieć, co się z nimi stanie za sześć tygodni. Potrzebują jasności, stabilności i pewności” – powiedział dziennikarzom Bettel. “Nie możesz wykorzystywać ich przyszłości jako zakładnika w zamian za zyski polityczne partii” – mówił Bettel.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta na linii trendu

Notowania funta w relacji do dolara zakończyły wczorajszą sesję na poziomie niższym od otwarcia, jednakże przez cały czas pozostawały w zakresie handlu z piątku. Dziś natomiast kurs dociera na wykresie 4-godzinnym do linii trendu wzrostowego biegnącej od dołka z obecnego miesiąca. Nieco niżej wsparcie zapewnić może jeszcze horyzontalny poziom 1,2370.

Kurs funta do dolara (GBPUSD) - wykres 4-godzinny - 16 września 2019
Kurs funta do dolara (GBPUSD) – wykres 4-godzinny – 16 września 2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here