Naga MarketsDecydujący czas dla ropy naftowej WTI. Notowania surowca mogą kontynuować wyprzedażKurs ropy naftowej WTI zbliża się do bardzo ważnego miejsca, które może zainteresować osoby obserwujące rynek surowcowy. Zdaje się, że ostatnie sesje – stojące raczej pod znakiem układu korekcyjnego – mogą przerodzić się w nieco głębsze zejście niż dotychczas inwestorzy mieli okazję zobaczyć. Spójrzmy zatem na techniczną stronę układu H4, aby oszacować szansę na dalszy ruch surowca. Czy zobaczymy zejście na zakres 34 dolarów za baryłkę?

  • Kurs ropy dociera w piątek do zakresu 38 dolarów za baryłkę
  • Surowiec testuje ważne wsparcie sekwencyjne układu wzrostowego
  • Przełamanie tego poziomu może skutkować głębszym zejściem
  • Szansa na przetestowanie zakresu 34 dolarów za baryłkę jest duża

Ropa WTI z szansą przetestowania 34 dolarów? Surowiec na wykresie H4

Ubiegły tydzień na rynku czarnego złota stał pod znakiem stabilizacji ceny w zakresie 40 do 38 dolarów za baryłkę. Klasyczna korekta póki co nadal utrzymuje układ sekwencyjny – który widocznie jest na wykresie wzrostowy. Jednak ostatnie testy wsparcia zdają się być coraz to częstsze a co za tym też idzie – ryzyko ich przełamania rośnie z każdym kolejnym podejściem.

Dlatego też osoby handlujące na ropie powinny zwrócić uwagę na możliwość dalszej przeceny surowca. Czy wsparcie widoczne na wykresie (37.65 USD) będzie w stanie wytrzymać kolejne testy? Zdecydowanie przełamanie tego zakresu powinno wygenerować dalsze sygnały spadkowe – a najbliższy cel, póki co – kształtuje się na poziomie 34.65 dolarów za baryłkę.

wykres OIL WTI H4 28.06.2020
OIL WTI H4 28.06.2020

Oznaczone na wykresie kolejne wsparcie cenowe wynika z ostatniego dołka, które nadal stanowi tzw. ostatni potwierdzony dołek – OPD. Jest to miejsce generujące potwierdzenie danego trendu – w tym wypadku wzrostowego. Jeśli zatem zakres ten zostanie przełamany – szanse na dalsze spadki są bardzo duże.

Negacją nastawienia pro-spadkowego będzie dalej utrzymywany zakres 37.65 dolarów za baryłkę podczas poniedziałkowej sesji. Wówczas celem nadal będą dalsze wzrosty a odbicie od poziomu tylko jego potwierdzeniem. Jeśli rynek wówczas miałby kontynuować zależność wzrostową – wówczas celem dla wykresu może być nawet poziom 41.50 dolarów za baryłkę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Moim celem jest olej, ale jak postepuje (sprzedaje/kupuje) wg waszych prognoz to zawsze jestem do “tylu” Tragedia, wezcie sie moze za stolarstwo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here