Naga MarketsNa licencji Wikimedia Commons
Na licencji Wikimedia Commons

Walt Disney to największa spółka z Wall Street publikująca w tym tygodniu sprawozdanie finansowe za III kwartał. Pomimo dużych sukcesów kasowych filmów, notowania spółki od końca ubiegłego roku systematycznie spadają. Dlatego też Disney bardzo potrzebuje przełomu w wynikach.


Kwartalny raport Disneya zostanie opublikowany już po zakończeniu dzisiejszej sesji na Wall Street. Rynek oczekuje spadku zysku netto z 1.2 USD w III kwartale 2015 roku do 1.16 USD obecnie. Z drugiej jednak strony konsensus zakłada nieznaczną poprawę w kwestii przychodów. Mają one wynieść 13.52 mld USD, podczas gdy w analogicznym okresie sprzed roku było to 13.51 mld USD.

Dotychczas uwagę inwestorów głównie skupiały dane dotyczące perspektyw dalszego rozwoju należącej do Disenya sieci kablowej ESPN. Od pewnego czasu spada liczba jej subskrybentów, co ciąży przychodom całego koncernu. Zdaniem badania grupy Nielsen, w minionym miesiącu liczba abonentów tej telewizji spadła o ponad 600 tys. Jest to duża zmiana i jeśli zdecydowany trend spadkowy będzie widoczny już w sprawozdaniu za III kwartał, to prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z gwałtowną wyprzedażą akcji Disneya.

Inwestorzy będą czekać też na wzmianki, jak kształtują się przychody z otwartego w czerwcu parku rozrywki w Szanghaju. Jest to największa tego typu inwestycja w Chinach podjęta przez spółkę. Łączny koszt budowy parku wyniósł 5.5 mld USD. Co więcej, Disney był wymieniany niedawno, jako potencjalny nabywca Twittera. Choć te spekulacje zostały zdementowane, być może zarząd spółki zasygnalizuje zmianę swojego stanowiska z uwagi na wielką fuzję pomiędzy AT&T oraz Time Warner. Taki sygnał byłby raczej niekorzystny dla notowań Disneya.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

pogx8vjcbd7lfaetad5s_1478767142515_disneyNotowania Disneya po seri spadków znalazły się w ostatnim czasie w konsolidacji i poruszają się w obrębie przedziału 91-96 USD. Dlatego też nadchodzące sprawozdanie może doprowadzić do ich wybicia z obecnego położenia. W przypadku pozytywnego zaskoczenia kluczowe będzie wybicie oporu znajdującego się przy 96 USD. Z drugiej strony w przypadku pęknięcia wsparcia przy 91 USD zwiększą się szanse na osiągnięcie potencjalnego zasięgu wynikającego z formacji podwójnego szczytu, który wypada przy poziomie 82 USD.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here