Naga MarketsDecred

Podobnie z resztą jak Bitcoin jest kryptowalutą, w której silny nacisk kładziony jest na wkład społeczności, otwarte zarządzanie, a także zrównoważone finansowanie i rozwój.

Decred kurs

Decred notowania
Kryptowaluta wykorzystuje hybrydowy system głosowania konsensusowego “Proof-of-Work” oraz “Proof-of-Stake”. Systemy te mają zapewniać, że mała grupa (górników) nie zdominuje przepływu transakcji ani nie wprowadzi zmian w Decred bez udziału społeczności.

Jednostka tej kryptowaluty nazywana jest ‘decred’ i oznaczana symbolem DCR. Decred wykorzystuje metodę rejestrowania transakcji znaną jako blockchain, aby zapewnić integralność waluty oraz uniemożliwić ludziom dokonywania fałszywych transakcji lub tworzenia własnych monet.

Oficjalna strona kryptowaluty: https://www.decred.org/

Decred mining

Według danych ze strony projektu, kryptowalutę Decred można uzyskać na 5 głównych sposobów. Pierwszy z nich wymiana za Bitcoiny (BTC) na giełdzie. Na stronie projektu wyróżnia się m. in. takie giełdy jak Poloniex, Bittrex, Bleutrade czy TuxExchange, gdzie można dokonać wymiany BTC za DCR. Giełda Bittrex oraz Poloniex umożliwia także wymianę za dolary amerykańskie (USD)

Decred można otrzymać także w zamian za jego wykopywanie systemem Proof-of-Work (PoW). System ten jest miarą wykorzystania mocy obliczeniowej do stworzenia oraz zweryfikowania kryptograficznie bezpiecznego blockchaina. Proces ten jest podobny do tradycyjnego wydobywania Bitcoina.

Kopanie Proof-of-Stake (PoS) wykonują zainteresowane strony, które blokują pewną ilość posiadanych DCR w zamian za prawo głosu oraz nagrody w postaci kryptowaluty. Jest to trzeci ze sposobów na uzyskanie DCR.

Wnosząc wkład w Decred również można stać się posiadaczem jednostek kryptowaluty. Szczegóły oraz sposób w jaki można się zaangażować dostępny jest na tej stronie.

Ostatni ze sposobów pozyskania kryptowaluty DCR to sprzedaż / handel towarami lub usługami w zamian za nią. Jest to alternatywa, gidzie wykorzystujemy swoje umiejętności, wiedzę lub doświadczenie i przyjmujemy za nie Decred jako wynagrodzenie. Oczywiście nabywcami naszych towarów / usług musi być ktoś ze społeczności Decred posiadający tę kryptowalutę w portfelu.

Portfele Decred

Głównym portfelem umożliwiającym przechowywanie DCR i posiadającym graficzny interfejs użytkownika jest Decredition. Działa ona zarówno na systemie operacyjnym Windows, macOS jak i Linux.

Paymetheus to z kolei propozycja tylko dla użytkowników systemu Windows zarówno w wersji 64- jak i 32-bitowej. Korzystanie z kryptowaluty Decred jest także możliwe przy pomocy portfela, którego nie trzeba instalować, Webwallet korzysta bowiem z przeglądarki internetowej jaką dysponujemy.

Oprogramowanie do wydobywania Decred

Istnieją obecnie trzy programy umożliwiające wydobycie kryptowaluty Decred, lecz tylko jeden z nich jest wspierany przez zespół Decred. Mowa o gominer, który przeznaczony jest zarówno dla procesorów graficznych (GPU) firm AMD jak i Nvidia.

Pozostałe oprogramowanie do kopania innych firm to ccminer dla układów graficznych Nvidia oraz sgminer, który przeznaczony jest dla procesorów GPU od AMD. Programy te nie są wspierane przez team Decred.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here