Naga MarketsDecora jest wiodącym producentem artykułów wykończenia wnętrz.

decora

Akcje spółki podlegają bardzo silnej zwyżce w ostatnim czasie. Bezpośrednim powodem wzrostów zdają się być wyniki za trzeci kwartał. Z opublikowanego niedawno raportu płyną bowiem pozytywne dane dla akcjonariuszy. Spółka wypracowała w trzecim kwartale zysk netto niemal 45% wyższy niż przed rokiem przy wzroście przychodów o 15%. Jeszcze bardziej optymistycznie wygląda zestawienie za trzy kwartały łącznie.

Orbex

Od stycznia spółka miała bowiem ponad 208 mln zł przychodów, co jest wynikiem lepszym o 16,5% w porównaniu z 2017 rokiem, a zysk netto od stycznia to już 17,72 mln zł co oznacza wzrost o ponad 60%. Spółka po za dobrymi wynikami może zachęcać inwestorów polityką dywidendową. Firma od lat dzieli się zyskami, a w ostatnich latach stopa dywidendy sięgała 7-8%. Na wykresie tygodniowym widać, że zwyżka testuje opór w okolicach 15 zł. Może to wywołać korektę ostatnich wzrostów, w dłuższym jednak okresie, wydaje się, że spółka jest warto obserwacji.

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: CD Projekt – będzie rajd św. Mikołaja?

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here