Naga MarketsSpółka jest wiodącym producentem artykułów wykończenia wnętrz.

decora

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas wczorajszej, bardzo słabej sesji na warszawskim parkiecie, niewiele spółek wyróżniało się pozytywnie. Mocne otwarcie zanotowała Decora, spółka zyskiwała ponad 5% otwierając sesję spora luką wzrostową i notując nowe tegoroczne maksima. Także obroty tego dnia stały na bardzo wysokim poziomie. Powodem zwyżki była informacja o tym, że po konsultacjach spółka zdecydowała o podwyższeniu ceny akcji w wezwaniu z 10 zł na 11,40 zł. Zapisy w wezwaniu mają się zakończyć 15 października. Spółka zamierza przejąć, a następnie umorzyć niemal 33% akcji.

Podstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych – poszyć foteli samochodowych.

groclin
źródło xStation 5

Także całkiem udany poniedziałek zaliczył Groclin, którego akcje po kilku dniach korekty, drożały o ponad 7% przy całkiem przyzwoitych obrotach, ostatecznie jednak sesja zamknęła się na niemal 3% plusie. Nie pojawiły się żadne nowe informacje, a więc zwyżkę należy łączyć z wcześniejszym raportem z wynikami za drugi kwartał. Spółka bowiem bardzo pozytywnie zaskoczyła notując 0,77 mln zł zysku netto oraz 2,68 mln zł zysku operacyjnego. Dobre wyniki udało się uzyskać przy niższych przychodach niż przed rokiem. Zarząd z zadowoleniem przyjął wyniki, komentując poprawę rentowności. Wynik EBITDA za pierwsze półrocze był niemal dwa razy lepszy niż przed rokiem. Wydaje się więc, że zmiana polityki z nastawieniem na rentowność, przynosi efekty, co przekłada się na oczekiwania kolejnych mocnych raportów, tym bardziej, że spółka ma za sobą bardzo dużą przecenę.

Zobacz także: Groclin – planuje zwolnić 45% pracownikówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBPCHF wraca pod istotny opór
Następny artykułGBPJPY – ponowny test oporu na 149.30
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here