Naga MarketsSpółka jest wiodącym producentem artykułów wykończenia wnętrz.

decora

Akcje spółki drożały podczas sesji z minionego piątku o niemal 5% przy mocno podwyższonych obrotach. Powodem do wzrostów była publikacja raportu ze wstępnymi wynikami skonsolidowanymi za 2018 rok. Z raportu wynika, że przychody sięgnęły 277,6 mln zł, co oznacza wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem o ponad 18%. EBITDA wyniosła 26,9 mln zł czyli o 25% więcej niż rok wcześniej. Natomiast zysk netto wyniósł około 20 mln zł co stanowi kwotę o 33% większą niż rok temu. Równie świetne dane spółka odnotowała w ujęciu jednostkowym. Spółka zastrzega, że są to wstępne szacunki, które mogą ulec zmianie, a ostateczny raport poznamy 29 marca. Wykres w ujęciu tygodniowym pokazuje przełamanie i re-test szczytu z 2013 roku. Potwierdza to tendencję wzrostową i wydaje się, że kurs powinien atakować maksimum z początku roku.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – PZU, Eurocash, Torpol

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo.

cdrl
źródło xStation 5

Spółka zyskiwała w trakcie ostatniej sesji ubiegłego tygodnia około 3% aczkolwiek przy dość niskich obrotach. Powodem wzrostów była informacja o tym, że spółka obejmie 70% udziałów i tyle samo głosów na zgromadzeniu wspólników spółki Broel, producenta czapek i dodatków dziecięcych. Spółka w komentarzu podkreśliła, że celem transakcji jest poszerzenie asortymentu oferowanego w sklepach Coccodrillo. Spółka będzie korzystać z dotychczasowych doświadczeń i zasobów przejmowanej firmy, w tym zespołu pracowników oraz dostawców materiałów. Na wykresie trwa ruch wzrostowy, który być w może w dłuższej perspektywie kolejny raz zmierza na maksima z ostatnich lat czyli okolice 33-34 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAmerykański kongres zniszczy OPEC? Co z ropą?
Następny artykułKurs złotego bez większych zmian, rynek liczy na gołębi FED
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here