Naga MarketsDebiuty spółek z Grupy PlayWay dały zarobić. Czy trend zostanie utrzymany?W ciągu 2 lat, jeden z największych graczy na rynku gamingowym w Polsce – PlayWay, wpuścił na giełdę już kilkanaście spółek córek. Jedna z nich: Games Operators zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych, natomiast pozostałe weszły w szeregi małej giełdy – NewConnect. W samym tylko 2020 roku zadebiutowało aż 7 spółek ze stajni PlayWay, z czego jedynie Detalion Games nieznacznie tracił na otwarciu.

  • Świetne debiuty giełdowe spółek ze stajni PlayWay.
  • Średni wzrost na otwarciu, podczas giełdowego debiutu przekracza +100%!
  • W samym tylko 2020 roku, aż 7 spółek z Grupy PlayWay zadebiutowało na giełdzie.

Kolejne spółki z Grupy PlayWay debiutują na giełdzie

Krzysztof Kostkowski, prezes PlayWay skomentował kwestie dotyczące rozwoju Grupy PlayWay:

Te artykuły również Cię zainteresują
Grupa PlayWay cały czas się rozwija, chcemy wprowadzać kolejne spółki na giełdę. Widzimy, że to dobra strategia zwiększająca motywację zespołów oraz pozwalająca im realizować więcej projektów dzięki pozyskaniu inwestorów. Mamy dobry track record zarówno we wprowadzaniu spółek na giełdę, jak i ich dalszym rozwoju. Mimo ich giełdowych debiutów PlayWay dalej je łączy i wspiera, zostając często najważniejszym akcjonariuszem bez planów sprzedaży akcji.

Spółki z Grupy są na różnym etapie rozwoju. Niektóre zespoły są dopiero początkujące, ale mają dobry pomysł na grę. Inne, jak Frozen District, Big Chease czy DeGenerals, to spółki z globalnym sukcesem na koncie i pomysłami na kolejne produkcje. – dodaje Kostowski

Średnia stopa zwrotu na otwarciu na poziomie powyżej +100%!

Tak wysokie stopy zwrotu to kolejny argument za efektywnością modelu biznesowego tworzenia rozbudowanej grupy kapitałowej. Umożliwia on większe zaangażowanie zespołów oraz eskpozycję na sukces gier, zarówno dla deweloperów, jak i inwestorów.

Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Kurs akcji debiutujących spółek z Grupy PlayWay wyglądają nie mniej interesująco dla inwestorów pod kątem długoterminowej inwestycji. Średnia stopa zwrotu dla tych spółek liczona na dzień 15 stycznia 2021 r. względem kursu odniesienia wyniosła 212,6 proc.

Zestawienie debiutów spółek z grupy PlayWay od 2018 roku. Źródło: opracowanie własne

Następne debiuty są w drodze, obecnie trwa IPO spółki DeGenerals, odpowiedzialnej za jedną z najbardziej dochodowych gier Grupy PlayWay w 2020 r. – Tank Mechanic Simulator. W kolejce na NewConnect są kolejne spółki spod ramienia PlayWay, m.in. Forestlight Games, Image Power, Baked Games. Dokument informacyjny na GPW złożyło już Atomic Jelly.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Grupa PlayWay to jedna z największych w Polsce firm zajmująca się produkcją oraz wydawaniem gier. W jej skład wchodzi 118 spółek zależnych lub powiązanych, z których większość ma zadebiutować na warszawskiej giełdzie. W ciągu ostatnich 3 lat na NewConnect oraz GPW zadebiutowało 13 spółek. Kursy otwarcia pierwszego dnia notowań były średnio o 106,5% wyższe niż kurs odniesienia. Stopa zwrotu dla tych spółek na 15 stycznia br. to aż 206,6%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here