Naga MarketsDebiuty 2020. Na GPW królem Allegro, na NewConnect spółki gamingowe Miniony rok był przełomowy na warszawskim parkiecie ze względu na liczne debiuty. Na rynek przybyło sporo nowych inwestorów, a za nimi podążały także nowe spółki. Pod tym względem rok był bardzo udany po wielu latach zastoju. Najwięcej IPO mieliśmy na małej giełdzie czyli NewConnect. Z kolei najliczniejszą grupą były spółki gamingowe.

Poniżej zestawienie debiutów z 2020 roku, a obok roczna stopa zwrotu:

Te artykuły również Cię zainteresują
ipo 2020

Kilka ze spółek ma zbyt krótką historię notowań, aby wyniki były miarodajne i dały odpowiedź czy warto brać udział w debiucie nowej spółki. Kilka z nich, mimo że na koniec roku wypadło blado pod względem stopy zwrotu, w trakcie roku, dały jednak zarobić akcjonariuszom. Jedną z takich spółek była choćby genXone, której kurs po słabym debiucie mocniej odbił.

genxone

Podobnie prezentuje się Plantwear, który przyniósł więcej radości posiadaczom akcji dopiero po ponad pół roku od debiutu.

plantwear

Warto też wspomnieć o największym sukcesie jakim były notowania SimFabric. Mimo, że z perspektywy całego roku, stopa zwrotu nie wygląda już tak imponująco, to jednak tuż po debiucie kurs rósł w zawrotnym tempie z 3,20 zł do 100 zł.

simfabric

Na GPW tylko Allegro z mocnym wejściem

Gorzej było na głównym parkiecie. Wydaje się, że tu potrzeba naprawdę mocnej spółki, z wynikami i dużą popularnością, aby debiut wypadł naprawdę okazale. Pewne nadzieje były wiązane z Canal Plus, choć ostatecznie do debiutu nie doszło. Największym sukcesem dla GPW był debiut Allegro, jak widać już na starcie kurs mocno rósł dochodząc do niemal 100 zł.

allegro

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here