Naga Markets

Debiutanci wracają do łask inwestorów. Grupa Pracuj i Big Cheese Studio odbijająW grudniu na warszawskim parkiecie miały miejsce debiuty dobrze znanych spółek, takich jak Grupa Pracuj, czy też Big Cheese Studio. Swój start na giełdzie zapamiętają one jednak nie najlepiej, ponieważ pierwsze dni notowań kończyły się dla nich pod kreską. Poprawa nastrojów w końcówce grudnia pozwoliła im jednak na odrobienie strat.

Nieudany debiut Grupy Pracuj

IV kwartał 2021 roku zafundował inwestorom sporą dozę pesymizmu, co związane było m.in. kryzysem migracyjnym na Polsko-Białoruskiej granicy, odkryciem nowego wariantu wirusa (Omicron), czy też ryzykiem eskalacji konfliktu pomiędzy Rosją a Ukrainą. W takim otoczeniu makroekonomicznym wiele spółek zanotowało korekty, a te, które miały w tym czasie zadebiutować, to zamiast osiągać spektakularne stopy zwrotu, najczęściej kończyły debiut pod kreską.Nieudany debiut zaliczyła m.in. Grupa Pracuj, tak więc dobrze znany właściciel portalu Pracuj.pl, zajmującego się procesem rekrutacyjnym. Cena emisyjna pojedynczego waloru wyniosła 74,00 zł, natomiast pierwszy dzień na warszawskim parkiecie zamknęli oni z wyceną na poziomie 70,00 zł, tak więc zauważalnie mniej.

Debiutanci wracają do łask inwestorów. Grupa Pracuj i Big Cheese Studio odbijają
Notowania Grupy Pracuj w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

W kolejnych dniach wycena akcji obniżyła się do poziomu 67 zł, gdzie utrzymywała się aż do okresu przedświątecznego. Tuż przed świętami zapoczątkowane zostało jednak odbicie, które cały czas jest kontynuowane, a obecna wycena spółki to blisko 75 zł, tak więc udało jej się odrobić straty z pierwszych sesji po debiucie.

Big Cheese Studio odbija końcem roku

Bez fajerwerków odbył się również debiut Big Cheese Studio, które swoją przygodę z warszawskim parkietem zapoczątkowało 7 grudnia 2021 roku. Cena emisyjna wynosiła 35,00 zł za walor, natomiast pierwszy dzień został zamknięty z wyceną 34,50 zł. Poziom przeceny był więc niższy niż w przypadku grupy Pracuj, jednak biorąc pod uwagę rekordowe debiuty z 2020, to dalej był wynikiem słabym.

Debiutanci wracają do łask inwestorów. Grupa Pracuj i Big Cheese Studio odbijają
Notowania Big Cheese Studio w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

W trakcie kolejnych sesji wycena studia obniżyła się do 33,40 zł za walor (31,12 zł w najgorszym momencie notowań). Ostatnie dni grudnia i początek stycznia przyniosły jednak spółce bardzo dynamiczne odbicie, które pozwoliło wynieść wycenę do obecnych poziomów ponad 39 zł.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: celon pharma notowania | selvita gpw | euro | amrest gpw | neuca cena akcji | gpw pkp cargo | livechat akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułCena miedzi nadal bez wyraźnego kierunku
Następny artykułSprzedaż online Answear.com wstępnie wzrosła o 78% r/r do 282 mln zł w IV kw.
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here