Naga MarketsPo długim oczekiwaniu Tesla Inc w poniedziałek zadebiutuje w amerykańskim indeksie S&P 500, po wzroście do rekordowego poziomu w piątek. Według analityka S&P Dow Jones Indices, Howarda Silverblatta, firma, na której czele stoi miliarder Elon Musk, stanie się najcenniejszą, jaką kiedykolwiek przyjęto do głównego benchmarku Wall Street i będzie stanowić 1,69% indeksu. Akcje wzrosły o około 70% od połowy listopada, kiedy ogłoszono debiut Tesli w S&P 500 i jak dotąd wzrosły o 700% w 2020 roku. W piątek kurs akcji wzrósł do historycznie wysokiego poziomu 695 USD.

  • Tesla będzie stanowić 1,69% indeksu S&P 500
  • firma Elona Muska zastąpi spółkę Apartment Investment and Management Co
  • Każdy ruch na akcjach Tesli o 11,11 USD zmieni S&P 500 o 1 punkt

Tesla: wartość rynkowa wynosi 650 miliardów dolarów

Dodanie Tesli do indeksu S&P 500 oznacza, że fundusze inwestujące w indeksy kupiły akcje o wartości 90,3 miliarda dolarów do końca piątkowej sesji, tak aby ich portfele odzwierciedlały nowy skład indeksu, według Silverblatta. Tym samym firma Elona Muska zastąpi spółkę Apartment Investment and Management Co.

Te artykuły również Cię zainteresują
Silverblatt dodał, że za każdy ruch na akcjach Tesli o 11,11 USD zmieni S&P 500 o 1 punkt, podczas gdy stosunek ceny do zysków S&P w 2021 roku wzrośnie z 22,3 do 22,6.

Wzrost akcji firmy Muska z siedzibą w Kalifornii spowodował, że jej wartość rynkowa wyniosła około 650 miliardów dolarów, co czyni ją szóstą najbardziej wartościową amerykańską spółką notowaną na giełdzie, a wielu inwestorów uważa ją za szalenie zawyżoną.

Akcje Tesli są zdecydowanie najbardziej popularne na Wall Street, o wartości 18 miliardów dolarów wymienianymi średnio na każdej sesji w ciągu ostatnich 12 miesięcy, łatwo pokonując Apple, na drugim miejscu ze średnimi dziennymi transakcjami wynoszącymi 14 miliardów dolarów, zgodnie z danymi Refinitiv.

Około jednej piątej akcji Tesli znajduje się w ścisłym posiadaniu Muska, dyrektora generalnego i innych osób ściśle z nim współpracujących.

Plus500

Tesla dociera do rekordowego poziomu. Akcje blisko 700 USD

Notowania Tesli wzrosły w minionym tygodniu o niemal 14% i do poziomu 700 USD zabrakło zaledwie 5 USD. Tylko w tym roku kurs wzrósł o 730% z poziomu 70 do 695 USD. Aktualna kapitalizacja spółki wynosi niemal 650 mld USD (wartość księgowa to zaledwie 16 mld USD), a wskaźnik ceny do zysku osiągnął w piątek rekordowy poziom 1174.

Kurs Tesli na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs Tesli na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here