Naga Markets

Debiut Ant Group może doprowadzić do pobicia rekordu sprzed bańki dotcomówJuż w październiku będziemy świadkami prawdopodobnie największej pierwszej ofert publicznej (IPO) w historii. Debiut Ant Group może sprawić, że łączna kwota zebrana przez firmy technologiczne w 2020 roku przekroczy rekord sprzed bańki dotcomów.

  • Ant Group chce zebrać 30 miliardów dolarów podczas swojego IPO.
  • W 2020 roku może zostać pobity rekord sprzed 21 lat, kiedy firmy technologiczne zebrały 62 miliardy dolarów.
  • Według BofA, rynki IPO utrzymają dobrą kondycję do końca roku.

Wiele firm czeka ze swoim debiutem

Według Bloomberga, do tej pory spółki technologiczne zebrały w tym roku 27,2 miliardów dolarów, zbliżając się połowy rekordowej sumy z 1999 roku, która wynosi 62 miliardy dolarów. Chiński gigant planuje zebrać 30 miliardów dolarów, co ma być możliwe dzięki równoczesnemu debiutowi na giełdach w Hongkongu i Szanghaju.IPO spółek z branży technologicznej, źródło: Bloomberg

Rekordowy wynik może zostać osiągnięty, pomimo trwającego kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią. Problemy gospodarcze nie przeszkodziły także spółkom debiutującym na amerykańskiej giełdzie w uzyskaniu w lipcu 19 miliardów dolarów.

Zobacz również: Nigel Green: rok 2020 będzie przełomowy dla Bitcoina (BTC)

Wielość rozwiązań dla firm technologicznych jest najwyższa od czasów bańki dotcomów. Rok 2020 jest rokiem, w którym wiele firm wchodzi na giełdę, ale nadal istnieje wiele wysokiej jakości firm, prawdopodobnie wielokrotnie więcej w stosunku do tego, co mamy w tym roku, które mogą wejść na giełdę w przyszłym roku. – powiedziała w rozmowie z Bloombergiem Lauren Cummings, analityk Morgan Stanley.

“Inwestorzy nadal poszukują wyższych zysków”

Rekordowe wyniki branży technologicznej i jej popularność podczas IPO powoduje, że inwestorzy zaczynają martwić się, czy nie czeka nas powtórka sprzed 20 lat, kiedy to doszło do pęknięcia bańki. Według Tuckera Highfielda, szefa działu rynków kapitałowych w Bank of America, inwestorzy nadal będą chętnie uczestniczyć w IPO.

Rok ten był bardzo pracowity dla transakcji na rynkach kapitałowych, pomimo wszystkich nagłówków wiadomości. Spodziewamy się silnych rynków IPO do końca roku, ponieważ inwestorzy nadal poszukują wyższych zysków. – powiedział Highfield.

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here