Naga MarketsDebiut Allegro udowadnia, że zawsze są dobre czasy do inwestowania, twierdzi E. KarskiDołączenie polskiego giganta e-commerce, spółki Allegro, do grona publicznie notowanych podmiotów na GPW i rekordowe obroty podczas pierwszej sesji udowadniają, że „nie ma czegoś takiego jak złe czasy do inwestowania”, komentował na antenie Comparic24.tv Eryk Karski, Partner Zarządzający Value Fund Poland Activist FIZ.

  • Debiut Allegro był tematem najnowszego odcinka Inwestowanie (z) głową. Na audycję zaprasza prezes zarządu QValue Michał Stanek
  • Debiut Allegro pozytywnie zaskoczył nawet największych optymistów, a wtorkowa sesja przynosi kontynuację wzrostów (+9,5%)
  • Giełda zawsze jest miejscem do zarabiania pieniędzy, komentował Karski

Allegro i pytanie dokąd może zmierzać kurs?

GPW Benchmark w komunikacie z 12 października poinformował, że w składzie indeksu WIG20 na miejscu spółki mBank pojawi się Allegro, które w poniedziałek debiutowało na warszawskim parkiecie. Jest to namacalne potwierdzenie dużego sukcesu IPO polskiego giganta e-commerce, który jak na razie jest największym debiutem giełdowym tego roku w całej Europie.

Branża martwiła się, aby debiut Allegro wypadł przynajmniej poprawnie, aby pieniądze z szeroko pojętej zagranicy, ale też od polskich inwestorów indywidualnych zaczęły płynąć na nasz rynek. Myślę, że wydźwięk marketingowy bardzo mocno wybrzmiał, a wszyscy uczestnicy wydarzenia po stronie inwestycyjnej są bardzo zadowoleni. Pokazuje to, że nie ma złych momentów na giełdzie, nie ma czegoś takiego jak złe czasy do inwestowania. Zawsze są dobre czasy i wczorajszy debiut Allegro to bezsprzecznie udowadnia – komentował Eryk Karski na antenie Comparic24.tv.

Karski zwraca uwagę na fakt, że dołączenie do składu WIG20 spowoduje, że duże instytucje będą niejako zmuszone skupować akcje Allegro niezależnie od ceny, aby móc porównywać się z innymi funduszami benchmarkowymi i istnieć na polskim rynku. Spowoduje to niezaprzeczalnie kolejne podbicie ceny.

Inwestowanie (z) głową to program, w którym poruszane są tematy różnych klas aktywów, funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia do inwestowania, strategii inwestycyjnych oraz poruszane są kwestie związane z przewagą funduszy nad czystym inwestowaniem. Zapraszamy do obejrzenia audycji prezesa zarządu QValue Michała Stanka – “Inwestowanie (z) głową”, którego gościem w tym odcinku jest Eryk Karski, Partner Zarządzający Value Fund Poland Activist FIZ.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here