Naga MarketsDebiut Allegro ma duże szanse powodzenia, uważa Tomasz Jaroszek (Doradca.tv)
Tomasz Jaroszek, Doradca.TV

Zdaniem polskiego YouTubera, Tomasza Jaroszka, wejście Allegro na polską giełdę ma duże szanse powodzenia, w związku z czym „trudno mu sobie wyobrazić, że nie wziąłby w debiucie udziału”. Co prawda w długim terminie nie widzi miejsca na tę konkretną spółkę w portfelu po cenie z IPO, nie wyklucza jednak możliwości powrotu do niej w przypadku atrakcyjniejszych cen.

  • Allegro w porannym komunikacie ze wtorku poinformowało, że ogłosiło ustalenie ceny akcji w pierwszej ofercie publicznej na poziomie 43 zł
  • Kapitalizacja rynkowa wynikająca z ceny ofertowej ma wynieść 44 miliardy złotych
  • Zdaniem Jaroszka wycena IPO oraz ryzyka związane z sektorem e-commerce są zbyt duże, aby był zainteresowany pozostawieniem akcji Allegro w swoim portfelu na długi termin

Tomasz Jaroszek ocenia, czy warto brać udział w debiucie Allegro na GPW

Autor bloga Doradca.tv, książki Śladami Warrena Buffetta oraz prowadzący kanał w serwisie YouTube poświęcony tematyce inwestycyjnej Tomasz Jaroszek jest doskonale znany w polskim środowisku inwestorów detalicznych. 26 września zamieścił na swoim blogu wpis, w którym dokonuje analizy planowanego debiutu giełdowego spółki Allegro, który ma być największym IPO w historii GPW oraz odpowiada na pytanie czy jego zdaniem warto brać udział w tymże debiucie.

Zamierzam rozegrać tę sytuację analogicznie do spółki Play, która debiutowała 3 lata temu. Wydaje mi się, że ten debiut ma duże szanse powodzenia i trudno mi sobie wyobrazić, że nie wziąłbym w debiucie udziału – komentował Tomasz Jaroszek informując jednocześnie, że złożył zapis na akcje Allegro w piątek.

Zgodnie ze swoim planem, polski bloger planuje sprzedać akcje już pierwszego dnia lub kilka dni po debiucie giełdowym, a wpływ na to będą miały dwa czynniki:

  • Zainteresowanie kupujących, którzy zechcą uzupełnić swój portfel (bo przykładowo nabyli za mało akcji w ramach IPO lub nie zdążyli ich nabyć)
  • Nastroje na rynkach światowych i giełdach bazowych

Co ciekawe, Jaroszek jak na razie nie widzi miejsca w swoim portfelu dla Allegro. Na długi termin mógłby dokonać zakupu polskiego giganta e-commerce, gdyby jego cena spadła z poziomów IPO do atrakcyjniejszych poziomów i gdy część opisywanych przez niego ryzyk związanych z branżą ustąpi.

W długim terminie nie widzę miejsca na tę spółkę w portfelu po cenie z IPO, ale nie zarzekam się, że wrócę do niej, gdy pojawi się atrakcyjniejsza cena. To świetny sektor i spółka, która regularnie zarabia niemałe pieniądze, ale jej wycena z IPO i wspomniane ryzyka są za duże żebym już teraz akcje Allegro zostawił na bardzo długi termin już teraz – podsumował swoją analizę Jaroszek.

Allegro ogłasza ustalenie ceny akcji w pierwszej ofercie publicznej na 43 zł za akcję

We wtorek, 29 września 2020 roku, spółka Allegro przekazała informację, że cena ofertową za akcję została ustalona na poziomie 43 zł, w efekcie czego kapitalizacja rynkowa spółki powinna wynieść 44 miliardy złotych. Odnosząc się do wydarzenia, prezes zarządu Allegro François Nuyts stwierdził:

To kolejne ważne wydarzenie w procesie wejścia Allegro na giełdę. Podczas spotkań z wieloma potencjalnymi inwestorami otrzymaliśmy od nich niezwykle pozytywne opinie. W ciągu 20 lat ciągłego wzrostu i nieustannych innowacji, przekształciliśmy się z lokalnego startupu w gracza e-commerce europejskiego formatu. Osiągnęliśmy to dzięki skoncentrowaniu się na zapewnieniu jak najlepszych doświadczeń użytkownikom naszej platformy, by uczynić Allegro najlepszym możliwym miejscem dla konsumentów do robienia zakupów, a dla sprzedawców do prowadzenia biznesu – komentował.

Oferta obejmuje emisję 23 255 814 Nowych Akcji Sprzedawanych, z której Spółka spodziewa się pozyskać wpływy brutto w wysokości około 1,0 mld zł, oraz sprzedaż 190 293 225 Istniejących Akcji Sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy.

Siłą napędową dotychczasowego sukcesu jest nasz zaangażowany, innowacyjny i kreatywny zespół pracowników. Chciałbym im podziękować za wszystko to, dzięki czemu doszliśmy do tego momentu. Przed nami kolejny etap rozwoju, już jako firmy notowanej na giełdzie, dlatego chciałbym powitać nowych inwestorów w gronie akcjonariuszy Allegro i podziękować im za ich dotychczasowe zaangażowanie – podsumował Nuyts.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here