Naga MarketsW środę dolar lekko odbija, po tym jak nocna prezydencka debata w USA przyniosła ostatecznie podbicie ryzyka. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Trump po raz kolejny powtórzył, że głosowanie listowne może prowadzić do sporych nadużyć
  • Rośnie prawdopodobieństwo opóźnień wspólnego, unijnego budżetu oraz programu ratunkowego (ERF)
  • Brytyjczycy przesłali do UE kilka różnych propozycji przełamania sporu o nową umowę handlową

USA: kolejne debaty zaplanowano na 15 i 22 października

Debata sama w sobie była chaotyczna, nie wniosła wiele do oceny obu kandydatów, chociaż w mainstreamowych mediach pojawiają się komentarze, że Biden wypadł lepiej. Debata prezydencka w USA sama w sobie nie niesie tak mocnego ładunku dla rynków, jak można by się obawiać. Kolejne telewizyjne “przepychanki” zaplanowano na 15 i 22 października.

Dla rynków kluczowy staje się aspekt samego przebiegu wyborów – urzędujący prezydent po raz kolejny powtórzył, że głosowanie listowne może prowadzić do sporych nadużyć i odmówił pokojowego przekazania władzy. Rynki obawiają się sądowych przepychanek, które mogą wydłużyć cały proces o tygodnie – oznajmił ekspert BOŚ.

Sytuację rozładowałoby przyjęcie czwartego pakietu fiskalnego – dzisiaj do rozmów powracają Nancy Pelosi oraz Sekretarz Skarbu Mnuchin. Według doniesień Demokraci nadal różnią się z Republikanami, co do kwoty wsparcia oraz sposobu jej wydatkowania – 2,2 bln USD wobec 1,5 bln USD.

W Europie uwagę przykuwa konferencja Europejskiego Banku Centralnego, chociaż istotniejsze mogą okazać się nieformalne doniesienia, że znacząco rośnie prawdopodobieństwo opóźnień w temacie wspólnego, unijnego budżetu oraz programu ratunkowego (ERF) ze względu na rosnącą liczbę spornych kwestii zgłaszanych przez niektóre kraje. To może stawiać euro w negatywnym świetle – dodał.

W przypadku funta mamy plotki, jakoby Brytyjczycy przesłali do UE kilka różnych propozycji przełamania sporu o nową umowę handlową, ale i też informacje o zaakceptowaniu kontrowersyjnej ustawy Internal Market Bill przez Izbę Gmin – teraz trafi ona do Izby Lordów.

W efekcie brytyjska waluta jest dzisiaj najsłabsza w ustawieniach, razem z koroną norweską (powrót awersji do ryzyka na rynki).Na parze EUR/USD na dziennym układzie wskaźnika RSI9 dotknęliśmy spadkowej linii trendu rysowanej od końca lipca. Wiele wskazuje na to, że będzie ona nadal respektowana, a to oznacza, że podbicie EURUSD należałoby uznać za zakończone – podkreślił.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here