Naga MarketsDziś rano informowaliśmy, że Polskie Ministerstwo Finansów chce wprowadzenia kolejnego ograniczenia dźwigni finansowej oraz silniejszej kontroli i nadzoru nieregulowanych podmiotów działających na rodzimym rynku.

W uzasadnieniu do projektu ustawy (wszystkie dokumenty dostępne są tutaj) Ministerstwo Finansów w następujący sposób tłumaczy swoją decyzję:

„Przewiduje się podniesienie z 1% do 4% obowiązującego obecnie depozytu zabezpieczającego na rynku FOREX (obniżenie maksymalnej dźwigni do 1:25 tak jak w innych państwach)”

Polska brać traderska bardzo szybko postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Na facebookowych grupach związanych z rynkiem lewarowanym powstały ankiety, w których każdy może oddać swój głos “za” bądź “przeciw” wprowadzeniu takich restrykcji:

Ponadto w dniu jutrzejszym (piątek 14 lipca br.) o godzinie 9:30 rozpocznie się otwarta debata na temat obniżenia dźwigni do 1:25. Jak pisze Rafał Zaorski będący pomysłodawcą TJS: debata ta ma na celu wypracowanie oficjalnego stanowiska TJS i polskiej sceny traderskiej w sprawie obniżenia dźwigni przez ministerstwo finansów.

Wsród uczestników m.in.

  • Patryk Przeździecki – Prawnik
  • Rafał Zaorski – Prezes Fundacji Trading Jam
  • Jakub Mościcki – Wiceprezes Fundacji Trading Jam
  • Marcin Wenus – Redaktor Naczelny Comparic.pl
  • oraz Traderzy

Wszyscy którzy chcą zabrać głos są pożądani. Ponieważ liczy się każdy wypowiedź, dla osób, które nie mają możliwości osobiście pojawić się w siedzibie TJS przy ul. Stawki 2 w Warszawie uruchomiona zostanie specjalna linia telefoniczna (numer podamy wkrótce)

Zachęcamy również do śledzenia transmisji LIVE z tego wydarzenia:

Po zakończeniu debaty, o godzinie 15:00 rozpocznie się tranmisja na żywo z 3 odsłony ekperymentalnych pojedynków społeczności Trading Jam Session, znanych szerzej jako TJS Fight.

Tym razem, w przeciwieństwie do dotychczasowych pojedynków już po raz trzeci traderzy rywalizować będę na kontach demo. Związane jest to z faktem, iż założeniem tego pojedynku będzie zbadanie losowość wejścia w pozycje. Traderzy będą zajmować pozycje po rzucie kostką/monetą, a wyjście z pozycji będzie zależało od ich dezycji. Zostało przeprowadzonych wiele dyskusji czy ważne jest wejście, wyjście czy może oba akspekty? Pora to sprawdzić!

ZASADY EKSPERYMENTU:
1. Losowanie
a) zawodnicy wybierają 6 instrumentów;
b) pierwsza kostka losuje instrument;
c) druga kostka losuje pozycje 1-3 BUY; 4-6 SELL;
d) 2 minuty na zajęcie pozycji po wylosowaniu
e) wyjście zależy od zawodnika

2. Wielkość pozycji
a) Maksymalnie 1 lot na instrument
b) Maksymalnie 3 pozycje na raz
c) Zawodnik decyduje, czy po zamknięciu pozycji losuje kolejną, conajmniej jedna musi być otwarta


Obejrzyj transmisję na żywo

Inwestor, który do godziny 22:00 osiągnie wyższą stopę zwrotu wygrywa. Transmisja z warszawskiej siedziby TJS zaplanowana jest natomiast do godziny 19:00.

Jeśli chcesz zgłosić się do pojedynku zapraszamy do grupy dla zawodników na Facebooku.
Pytania i zgłoszenia do walk można wysyłać również na fight@tradingjam.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRzut okiem na platynę
Następny artykułPrzed zamknięciem. Sygnał kupna na KGHM [KGH], pogorszenie na PKN [PKN]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here