Naga MarketsTraderzy i inwestorzy, którzy starają się określić kierunek i potencjalny zasięg przyszłego ruchu na notowaniach Bitcoina doszukują się różnych technicznych układów oraz wykorzystują coraz to nowsze wskaźniki. Te ostatnie sugerują, że wartość cyfrowego złota może dalej spadać.


Choć jest to niezwykle rzadko wykorzystywany wskaźnik, tym razem analitycy postanowili posłużyć się średnimi kroczącymi. Zauważyli oni, że na skutek trwających od grudnia ub.r. spadków 50-dniowa średnia ruchoma spadła w okolice 200-dniowej średniej kroczącej znajdując się najbliżej niej od dziewięciu miesięcy. Przejście poniżej tego poziomu – coś, czego nie zrobiła od 2015 r. – sygnalizuje, że traderzy handlujący na podstawie analizy technicznej, określiliby taki ruch jako “krzyż śmierci”, sygnalizujący dalszą słabością BTC.

W dalszym ciągu warto jednak podkreślić, że średnie kroczące są niezwykle rzadko wykorzystywanym narzędziem do analizy technicznej rynku kryptowalut. Już pod koniec lutego br. zauważyłem niezwykle dokładne funkcjonowanie średniej 110-okresowej. Spytałem wówczas, z jakich średnich korzystają inni, niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, co sygnalizować może niewielką popularność tego narzędzia.

Spadki na BTC dotrą do 2800 USD

Podczas gdy wielu inwestorów kryptowalut nie śledzi analizy technicznej, rynek cyfrowych aktywów staje się coraz bardziej interesujący dla profesjonalnych traderów, którzy zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki.

Paul Day, analityk techniczny i szef kontraktów terminowych i opcji w Market Securities Dubai Ltd. przeanalizował notowania BTC od 2013 r. Chciał on w ten sposób dowiedzieć się, jak daleko mogą dotrzeć obecne spadki. Z jego analizy wynika, iż w najbliższym czasie należy przygotować się na dalszą deprecjację. Strateg zauważa możliwość osunięcia się kursu o 76% od wierzchołków z drugiej połowy lutego br. Okazuje się wiec, że wycena BTC mogłaby spaść nawet w okolice 2800 USD, co pogłębiłoby trwające od grudnia sadki do ponad 85%Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – GBPUSD, USDCAD
Następny artykułTrader miesiąca lutego 2018 Tickmill zarobił 400%, przy 50% stratnych transakcji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here