Naga Markets


BrexitTo czy premier Wielkiej Brytanii Theresa May dojdzie do porozumienia z Unią Europejską w sprawie Brexitu nie powinno mieć większego znaczenia dla funta (GBP). Brytyjska waluta od dłuższego czasu znajduje się w opałach i nowe doniesienie w sprawie Brexitu nie oddziałują na niego już tak silnie.


Nawet jeżeli premier UK dojdzie do porozumienia z UE i Wielka Brytania opuści wspólnotę podpisując porozumienie, nie musi to być pozytywny sygnał dla funta. Wielka Brytania boryka się z kolejnymi zagrożeniami jak np. słabnąca gospodarka. Oczywiście osiągnięcie porozumienia z UE mogłoby być chwilowym pozytywnym sygnałem, jednak w długim terenie, może to nie wystarczyć. Jak mówi Luke Hickmor z SEB AB. Aberdeen Standard Investments: “W dalszym ciągu utrzymujemy pozycje krótkie na funcie brytyjskim.”

Spowolnienie gospodarcze jest już widoczne

W ostatnim kwartale gospodarka UK rosła najwolniej od sześciu lat. Sam funt brytyjski znajduje się w dalszym ciągu na sporym minusie. Jest do dokładanie 12% poniżej poziomów sprzed referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej. Opuszczenie UE przez Wielką Brytanię może doprowadzić do obniżenia ratingów

Zobacz także: Gospodarka UK kurczy się o 100 miliardów funtów z powodu oszczędności

“Już widzimy dość wyraźnie, że Brexit ma negatywny wpływ na gospodarkę” – powiedział Richard Falkenhall, szef strategii handlowej SEB.

“Nawet jeśli dojdzie do podpisania umowy, niepewność nadal będzie istnieć. To jeden z powodów, dla których nie widzimy dużego rajdu na kursie funta”.

Kolejny bank – ABN Amro Bank NV obniżył swoje prognozy dla funta z powodu oznak słabości gospodarki. Obecnie widzi funta na poziomie 1,35 USD na koniec roku wobec 1,45 USD z wcześniejszych prognoz. Według ABN ryzyko związane z Brexitem jest coraz większym obciążeniem dla gospodarki.

Zobacz również: Premier Theresa May w opałach: zmniejsza się jej przewaga w parlamencie

Sytuacja techniczna na wykresie GBP/USD

Kurs funta do dolara wybił ostatnio strefę przy 1,3000. Dopóki kurs utrzymuje się powyżej, istnieje szansa na ruch w kierunku 1,3200. Jeżeli jednak cena wróci z powrotem poniżej 1,3000, to celem dla sprzedających powinien być poziom 1,2800, gdzie wypadają minima z 14 lutego. Watro więc podczas dzisiejszej sesji obserwować okolice okrągłego poziomu 1,30.

Wykres funtaCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here