Naga Markets

Deal dotyczący eksportu zbóż z Ukrainy przedłużonyNotowania pszenicy dzisiaj lekko zwyżkują, jednak ogólnie na rynku tym jest spokojnie. Cena pszenicy w USA nadal oscyluje w rejonie 8,20-8,30 USD za buszel.

Cena pszenicy z próbą odbicia

Kluczową informacją na rynku zbóż w tym tygodniu jest fakt, że przedłużony został pakt dotyczący eksportu zbóż z Ukrainy przez Morze Czarne. Dotychczasowe porozumienie wygasało dzisiaj i jeszcze do ostatniej chwili nie było całkowitej pewności, że zostanie ono przedłużone (chociaż oczywiście tego oczekiwano).

Pakt zwiększa bezpieczeństwo żywnościowe niektórych krajów, które w dużym stopniu polegały na dostawach zbóż, w tym pszenicy, z Ukrainy.

Notowania pszenicy w USA - dane dzienne
Notowania pszenicy w USA – dane dzienne

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSpółki, które mogą zyskać na Piłkarskich Mistrzostwach Świata
Następny artykułKurs dolara powraca do wzrostów? Analiza USD/JPY i USD/CAD
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here