Naga Marketsdc comics batmanOkazuje się, że blockchain w połączeniu z technologią VR może pomóc rynkowi komiksów i eventów w czasie pandemii koronawirusa. Właśnie startuje wystawa znanego twórcy opowieści z dymkami. Co jednak ważne, ma ona miejsce w wirtualnej rzeczywistości. W jej przygotowaniu pomagała pewna platforma z rynku technologii blockchain.

  • Wystawa prac José Delbo ma miejsce nie w świecie realnym, a wirtualnej rzeczywistości.
  • Jest to możliwe dzięki technologii Decentraland.

DC Comics zaprasza na wystawę w realiach VR

Użytkownicy Decentraland mogą od teraz odwiedzić wystawę prac José Delbo, artysty współpracującego z Marvelem i DC, która ma miejsce w wirtualnej galerii MakersPlace. Wszystko działa na platformie Decentraland, która z kolei działa w oparciu o technologię Ethereum.

Delbo to znany artysta komiksowy, który przez lata rysował zarówno dla DC, jak i Marvela. Ma w swoim portfolio prace związane z takimi kultowymi postaciami jak np. Wonder Woman czy Transformersy. Obecnie opublikował kolekcję cyfrowych obrazów w świecie VR. Tą można obejrzeć jednak w wirtualnej galerii MakersPlace. Co warto dodać, wszystkim pracom przydzielono cyfrowy dowód własności zarejestrowany na blockchainie.

Media dodają, że do „wirtualnego środowiska [można wejść] za pomocą jednego kliknięcia”.

Wśród nowych prac „najbardziej aktualną grafiką na wystawie był rysunek Supermana uderzającego koronawirusa w masce”. To „Ostatni syn Kryptonu walczy o ludzkość”. W czasie oglądania wystawy możemy jednak obejrzeć też prace z innymi postaciami z świata DC Comics m.in. Wonder Woman.

Decentraland

Decentraland zebrało wcześniej 1 milion dolarów podczas swojego ICO w 2017 roku. Użytkownicy mogą kupować w ramach projektu wirtualne działki „ziemi” za pomocą MANA, natywnego tokena platformy. Za pomocą platformy można jednak głównie wkraczać do świata VR i oglądać m.in eventy sportowe czy start SpaceX.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here