Naga MarketsDouble Bollinger Bands jest pół mechaniczną strategią opartą o wstęgi Bollingera. Pełen opis systemu znajduje się w oddzielnym artykule. Wtorkowe popołudnie dało możliwość wejścia w długie pozycje na EURJPY, które w momencie tworzenia artykułu zostały już zabezpieczone na poziomie breakeven


Słabe euro oraz relatywnie silny jen sprawiają, że kurs popularnego od końca kwietnia pozostaje w silnym trendzie spadkowym. Para testuje obecnie okolice 129,50, a strategia Double Bollinger Bands generuje sygnał kupna.

Wykres dzienny nie wygląda obiecująco, co na samym wstępie powinno przestrzec przed zbytnim zaangażowaniem w rynek. Pamiętając przykład GBPUSD, który po gorszych danych z Wielkiej Brytanii zanegował sygnał DBB przypominam o możliwości piramidowania pozycji, co sprawia, że początkowe ryzyko nie powinno przekraczać 1% naszego rachunku.

EURJPY testuje okolice 129,50, gdzie znajduje się dość wyraźne wsparcie testowane we wrześniu 2017 oraz dwukrotnie w marcu tego roku. RSI(9) na poziomie dwudziestu punktów wyraźnie wskazuje na silne wyprzedanie rynku:

Najbliższy silny opór znajduje się dopiero w rejonie 132,00. Tam też sięga średnia dwudziestookresowa. Dodatkowo, na wykresie dziennym można dostrzec dywergencję pomiędzy wykresem a wskaźnikiem RSI(9).

Schodząc na interwał godzinowy sytuacja lekko się klaruje, choć zaznaczona dywergencja nie należy do najsilniejszych.

Długie pozycje na EURJPY otworzyłem w Royal. Sprawdź dlaczego>>>

Wejście w długie pozycje nastąpiło po utworzeniu się niedźwiedziego pinbara z godziny 13:00. Do tej pory cena oddaliła się na tyle od poziomu wejścia, że postanowiłem zabezpieczyć longi na BE przed wieczornym wystąpieniem prezydenta Trumpa. Czytelnikom polecam śledzić wykres EURJPY w kolejnych dniach w poszukiwaniu kolejnych dywergencji potwierdzających chęć powrotu crossa na wyższe poziomy. Wybicie ostatniego lokalnego dołka na wykresie D1 (poziom 128,94) powinno być traktowane jako negacja sygnału kupna. tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here