Naga MarketsDouble Bollinger Bands jest półmechaniczną strategią opartą o wstęgi Bollingera. Pełen opis systemu znajduje się w oddzielnym artykule


Wczorajsza pozycja na EURUSD przyniosła zyski, choć nie jakich oczekiwałem. Wypowiedź Mario Draghiego dość poważnie namieszała na wykresie głównej pary walutowej, przez co jej kurs niemal przetestował TP1 na poziomie ekspansji FE 61,8. Po takim wystrzale w tak krótkim czasie cena zazwyczaj koryguje wcześniejszy ruch. Tak stało się i tym razem, a long na EURUSD został zamknięty na niewielkim plusie. Utrzymanie zleceń zabezpieczających na pierwotnym poziomie spowodowałoby, że pozycja nadal byłaby aktywna. Nie można było jednak wykluczyć głębszej korekty przed którą chciałem się bronić. W końcu – lepiej stracić okazję niż pieniądze.

Shorty na USD nadal w grze

Dzisiejszego przedpołudnia pojawiły się dwa sygnały sprzedaży dolara amerykańskiego na dwóch różnych parach walutowych. Sygnały DBB zostały wygenerowane na wykresie USDCAD oraz NZDUSD z czego ta pierwsza para (w momencie pisania tego artykułu) już daje zarobić.

Zyski na kanadyjczyku są skromne, lecz oczekuję spadku pary przynajmniej o kolejne 60-70 pips. Wyraźne dywergencje na wykresie H1 oraz test górnej wstęgi wstęg zachęcały do zajęcia krótkich pozycji na USDCAD. Z racji tego, że wejście w shorty było nieco spóźnione postanowiłem rozbić docelowe zaangażowanie na trzy pozycje i zbudować piramidę dzięki której stosunek zysku do ryzyka powinien wynieść nieco ponad 3:1. Pierwszy poziom docelowy sięga okolic 1,2860:

Również w przypadku długich pozycji na NZDUSD wejście było nieco spóźnione. Testując okolice 38,2 ostatniego impulsu wzrostowego cena utworzyła dywergencję z RSI(9), która mogła posłużyć jako sygnał wejścia. Pierwszy poziom docelowy na poziomie 0,6750 gwarantuje stosunek zysku do ryzyka na poziomie 5:1:

Wszystkie pozycje w ramach strategii DBB przeprowadzam w Royal ze względu na niskie spready oraz regulację australijskiego ASIC. Zapraszam również do śledzenia wyników na myfxbook.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here