Naga MarketsDouble Bollinger Bands jest pół mechaniczną strategią opartą o wstęgi Bollingera. Pełen opis systemu znajduje się w oddzielnym artykule. Zapraszam również do wątku na forum i wymiany opinii na temat rynku. Wyniki strategii można na bieżąco śledzić na moim profilu eToro


W pierwszym artykule poświęconym strategii Double Bollinger Bands opisałem moim zdaniem najbardziej wiarygodny setup, który roboczo nazwałem setupem#1. Jeżeli jeszcze się z nim zapoznałeś to serdecznie polecam nadrobienie zaległości.

W przypadku setupu#1 szukaliśmy wejścia w tych najbardziej ekstremalnych punktach – zarówno na interwale dziennym jak i godzinowym. Pojawiające się w tych momentach dywergencje zapewniały wysoki stosunek zysku do ryzyka i pozwalały na dołączenie do bardzo wczesnej fazy trendu. Jednak setup#1 ma zasadniczą wadę – rzadko pojawia się na wykresie.

Zwracaj uwagę na średnią

Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że dosyć często spotykaną sytuacją jest reakcja ceny na średnią, która jest podstawą Bollinger Bands. Taką sytuację obserwowaliśmy chociażby na NZDUSD, które od września pozostaje w silnym, dynamicznym trendzie spadkowym.

Test takiej średniej jest świetną okazją do podłączenia się pod główną tendencję rynku. Podobnie jak w przypadku setupu#1, wejścia będziemy poszukiwać na interwale godzinowym:

Pierwszy z zaznaczonych przypadków i wyraźne dywergencje na wykresie godzinowym

Aktualna sytuacja NZDUSD również faworyzuje krótkie pozycje:

Drugi z zaznaczonych przypadków

Sytuację na NZDUSD bacznie obserwowałem w ostatni czwartek. Niestety, zaaferowany długimi pozycjami na funcie zwyczajnie przegapiłem sygnał sprzedaży NZDUSD.

W opisywanym powyżej schemacie warto podkreślić, że dywergencji na wykresie godzinowym może być więcej niż jedna. Wiązać się to będzie z niższą skutecznością naszych zagrań bądź koniecznością umiejscowienia zlecenia zabezpieczającego nieco dalej niż zazwyczaj. Nieco większe ryzyko rekompensuje jednak potencjalny zysk z pozycji. W przypadku pierwszego z zaznaczonych momentów na wykresie NZDUSD mieliśmy do czynienia ze spadkiem trwającym sześć dni w trakcie których cena spadła o ponad 300 pips.


Wszystkie setupy i moje aktualne przemyślenia dotyczące strategii DBB zamieszczam w oddzielnym wątku na forum Comparic. Zapraszam również do śledzenia moich zagrań na bieżąco poprzez subskrypcję mojego profilu na eToro. Aby być informowanym na temat moich zagrań wystarczy darmowy rachunek demo. tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here