Naga MarketsDouble Bollinger Bands jest pół mechaniczną strategią opartą o wstęgi Bollingera. Pełen opis systemu znajduje się w oddzielnym artykule. Zapraszam również do wątku na forum i wymiany opinii na temat rynku. Wyniki strategii można na bieżąco śledzić na moim profilu eToro


Poniedziałki nie nastrajają do handlu, jednak po porannym prześledzeniu rynku dostrzegam potencjalną okazję do sprzedaży CADCHF.

W grę wchodzi dobrze opisany na forum setup#1, w którym dywergencje pomiędzy wykresem a RSI(9) pojawiają się zarówno na interwale dziennym, jak i godzinowym. Szczególnie obiecująco wygląda tu właśnie wykres H1, gdzie test górnej wstęgi DBB zbiega się z potencjalną formacją podwójnego szczytu:

Martwi jedynie wykres dzienny, gdzie cena dochodzi co prawda do górnej wstęgi DBB, jednak RSI pozostaje w strefie neutralnej. Jest to więc sygnał tak jakby w którym jeden z czynników nie został spełniony, choć jest tego bliski. 

Śledzisz profil Comparic na TradingView?

W tym momencie nie będę sprzedawał CADCHF lecz poczekam na test poprzedniego, lokalnego szczytu w rejonie 0,7875. Jeżeli wówczas RSI(9) na wykresie dziennym przekroczy poziom 64,73 wówczas będę uważnie śledził wykres pary w poszukiwaniu dobrego momentu wejścia w krótkie pozycje.

Zarejestruj darmowe demo eToro i śledź moje zagrania na żywo>>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here