Naga Markets
USD, dolar, ComparicDouble Bollinger Bands jest pół mechaniczną strategią opartą o wstęgi Bollingera. Pełen opis systemu znajduje się w oddzielnym artykule. Zapraszam również do wątku na forum i wymiany opinii na temat rynku. Wyniki strategii można na bieżąco śledzić na moim profilu eToro


Wtorkowy poranek daje nam okazję do sprzedaży dwóch głównych par – USDCHF oraz USDJPY. W obu przypadkach mamy do czynienia z dywergencjami zarówno na interwale dziennym, jak i (prawdopodobnie) godzinowym. Nie jest to co prawda czysty setup#1 opisany choćby na forum, lecz oba wykresy wyglądają obiecująco.

USDJPY

Para utworzyła wczoraj wyraźny pinbar, który jest na naszym wykresie świecą sygnalną. Wyższe high na wykresie oraz niższy szczyt na RSI(9) sprawiają, że z poziomu wykresu D1 sytuacja wygląda obiecująco. 

Poniedziałkowa sesja nie przyniosła jednak okazji do wejścia w krótkie pozycje – wyprzedaż była zbyt dynamiczna i niedźwiedzie nie pozwoliły na utworzenie się dywergencji. Dziś obserwujemy postępującą korektę wczorajszych spadków, która może zakończyć się sygnałem sprzedaży. Jeżeli na wykresie pojawi się dywergencja wówczas będę próbował wejść w krótkie pozycje za pomocą zleceń oczekujących umiejscowionych pod minimum ostatniej świecy. Zanegowaniem sygnału H1 będzie pokonanie ostatniego lokalnego szczytu na wykresie (114.75)

USDCHF

Sytuacja bardzo podobna do tej obserwowanej na USDJPY. Dywergencja na wykresie dziennym jest dość ciężko widoczna, lecz nie zmienia to faktu, że postępująca korekta wczorajszej świecy sygnalnej daje obiecującą możliwość wejścia w krótkie pozycje. Podobnie jak w przypadku USDJPY nie będę próbował łapać szczytu lecz wykorzystam zlecenia oczekujące. Zanegowaniem sygnału będzie wybicie ostatniego lokalnego szczytu na 1,0027)

Wykres dzienny

Wykres godzinowy

Śledzisz profil Comparic na TradingView?

Setup na CADCHF 6.11.2017

Po opublikowaniu wczorajszej analizy CADCHF jeszcze przez pewien czas oscylował wokół poziomu 0,7849 lecz po godzinie 13:30 nastąpiły niewielkie spadki. Pewna reakcja ceny w odpowiedzi na sygnał DBB zaszła, lecz nie uważam tego sygnału za znakomity. Jeżeli ktoś z Czytelników wykorzystał wczorajsze ruchy CADCHF, zapraszam do podzielenia się wynikami w specjalnym wątku na forum.

Zarejestruj darmowe demo eToro i śledź moje zagrania na żywo>>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBiałas (TMS): Ostatni pozostaną ostatnimi
Następny artykułGuten Morgen DAX – nowe szczyty dzięki wzrostom ropy
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here