Naga MarketsDouble Bollinger Bands jest pół mechaniczną strategią opartą o wstęgi Bollingera. Pełen opis systemu znajduje się w oddzielnym artykule. Zapraszam również do wątku na forum i wymiany opinii na temat rynku. Wyniki strategii można na bieżąco śledzić na moim profilu eToro


Najwyraźniej nie mamy szczęścia do franków szwajcarskich. Zarówno setup na USDCHF jak i CHFJPY nie pozwoliły wczoraj zarobić i wtorek był drugim z rzędu dniem w którym odnotowałem stratę na rachunku eToro. Dlatego jeżeli otworzę dziś jakiekolwiek pozycje, to będą one nieco mniejsze niż wcześniej w celu minimalizacji potencjalnego ryzyka kolejnej straty. Tymczasem dziś wykresy wyglądają następująco:

EURUSD

Wczorajsze wzrosty na wykresie przybliżyły parę do górnej wstęgi DBB, która dzisiaj jest testowana. Na interwale dziennym dostrzegamy wyraźną dywergencję, która może doprowadzić do korekty, bądź nawet zmiany krótkoterminowego trendu.

Pokonanie pierwszego szczytu dywergencji anuluje sygnał

Upatruję tu okazji do zajęcia krótkich pozycji, których poziom docelowy sięga okolic 1,1700 (test przebitej linii trendu spadkowego). To właśnie tam powinna rozegrać się większa potyczka pomiędzy popytem i podażą, która zdecyduje o kierunku EURUSD w kolejnych tygodniach. 

EURGBP

Sytuacja na EURGBP jest podobna do tej którą obserwujemy na EURUSD. Nie jest to jednak tak wyraźny sygnał i wydaje się, że sytuacja wykreuje się dopiero w momencie testu okolic 0,90:

Mało wyraźna dywergencja na D1

Poziom ten wspierany jest również przez znajdującą się niewiele niżej ekspansję Fibonacciego, co dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu:

AUDUSD

Podobnie jak w przypadku EURUSD również i na AUDUSD cena zbliża się do dolnej wstęgi DBB na wykresie dziennym. Sygnał wzmacniany jest przez dywergencję oraz ekspansję 78,6 Fibonacciego choć oczywiście znacznie lepszą sytuacją do kupna pary byłby test okolic równego poziomu 0,7500:

Sytuacja na H1 również faworyzuje długie pozycje w systemie DBB, choć należy pamiętać o nocnych danych z Australii i fakcie, że kupno w tym miejscu to potencjalne łapanie spadających noży

Jak zawsze polecam śledzić forum Comparic, gdyż tam w pierwszej kolejności będę umieszczał aktualizacje, pomysły i aktywne pozycje. Wszystkie setupy gromadzone są w tagu DBB.Wszystkie setupy i moje aktualne przemyślenia dotyczące strategii DBB zamieszczam w oddzielnym wątku na forum Comparic. Zapraszam również do śledzenia moich zagrań na bieżąco poprzez subskrypcję mojego profilu na eToro. Aby być informowanym na temat moich zagrań wystarczy darmowy rachunek demo. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here