Naga MarketsDouble Bollinger Bands jest pół mechaniczną strategią opartą o wstęgi Bollingera. Pełen opis systemu znajduje się w oddzielnym artykule. Zapraszam również do wątku na forum i wymiany opinii na temat rynku. Wyniki strategii można na bieżąco śledzić na moim profilu eToro


Ostatnie dni były ciche – na rynku pojawiło się niewiele sygnałów zgodnych z DBB, a pech chciał, że większość z nich przegapiłem. Dzisiejsza, świąteczna sesja najwyraźniej próbuje nam to wynagrodzić gdyż potencjalne setupy DBB pojawiły się aż na czterech parach walutowych.

EURCHF

To jeden z pewniejszych sygnałów dzisiejszego przedpołudnia. Na wykresie dziennym para testuje od dołu średnią po wczorajszym, niedźwiedzim przebiciu:

Interwał godzinowy ujawnia nam wyraźną dywergencję spadkową, która pojawiła się w nieprzypadkowym miejscu. Połączenie DBB oraz zniesienia Fibonacciego powoduje, że sygnał ten należy do wyjątkowo silnych:

AUDUSD

Para znajduje się poniżej średniej na wykresie dziennym, testując jednocześnie ostatnie dołki:

Wykres H1 dostrzegamy, już nie tak wyraźną jak w przypadku EURCHF dywergencję pomiędzy AUDUSD a RSI (9):

USDJPY

Środowe minutki FOMC wyraźnie osłabiły dolara amerykańskiego, posyłając USDJPY w pobliże poziomu 111.00. Znajdujące się tam zniesienie 50% ruchu wzrostowego stanowi pierwsze poważne wsparcie:

Sytuacja na H1 również faworyzuje długie pozycje, choć zdecydowanie lepszym miejscem do zajęcia spekulacyjnych longów byłyby okolice zaznaczonego już wsparcia 50%. Dzieli nas od niego około 30 pips co znacząco wpływa na podejmowane ryzyko.

EURUSD

Sytuacja na EURUSD podobna jest do tej opisywanej w zeszłym tygodniu. Po raz kolejny cena niebezpiecznie zbliża się do okolic 1,1860 i znajdującego się tam poziomu oporu. Dodatkowo, wysoki poziom RSI(9) oraz test górnej wstęgi DBB na wykresie dziennym wskazują na rozciągnięcie ruchu w górę:

Wykres H1 ujawnia wyraźną dywergencję pomiędzy wykresem a wskaźnikiem, dodatkowo wzmocnioną testem zniesienia 88,6:


Wszystkie setupy i moje aktualne przemyślenia dotyczące strategii DBB zamieszczam w oddzielnym wątku na forum Comparic. Zapraszam również do śledzenia moich zagrań na bieżąco poprzez subskrypcję mojego profilu na eToro. Aby być informowanym na temat moich zagrań wystarczy darmowy rachunek demo. tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here