Naga MarketsDouble Bollinger Bands jest półmechaniczną strategią opartą o wstęgi Bollingera. Pełen opis systemu znajduje się w oddzielnym artykule


Po dłuższej przerwie powracam do publikacji swoich analiz i zagrań z wykorzystaniem wstęgi wstęg Bollingera czyli systemu Double Bollinger Bands.

Choć EURUSD na wykresie dziennym znajduje się dość wysoko, to jednak sytuacja intraday wyraźnie faworyzuje byki. Prowzrostowe nastawienie względem głównej pary walutowej uzupełnia słabszy dolar i ogólnorynkowy sentyment odwrotu od USD jako bezpiecznej przystani. 

W miniony czwartek doszło do byczego wybicia konsolidacji w formie trójkąta na EURUSD, co stanowiło potwierdzenie kierunku w którym chce podążać rynek. Następująca po czwartkowych wzrostach korekta stanowiła okazję do wejścia w długie pozycje. 

Test od góry wybitego oporu w postaci górnego ograniczenia formacji trójkąta wypadł na poziomie 50% ostatniego impulsu wzrostowego. Dodatkowo, niewielka dywergencja jaka pojawiła się na wykresie H1 spełniła warunki potrzebne do zaangażowania się w rynek.

Długie pozycje zabezpieczone są tuż poniżej ostatniego dołka. Pierwszy poziom docelowy dla wzrostów sięga okolic 1,1820.

Wszystkie pozycje w ramach strategii DBB przeprowadzam w Royal ze względu na niskie spready oraz regulację australijskiego ASIC. tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTMS: Gasnący optymizm
Następny artykułSrebro – trend spadkowy ma jeszcze szanse?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here