Naga MarketsDouble Bollinger Bands jest pół mechaniczną strategią opartą o wstęgi Bollingera. Pełen opis systemu znajduje się w oddzielnym artykule. Zapraszam również do wątku na forum i wymiany opinii na temat rynku. Wyniki strategii można na bieżąco śledzić na moim profilu eToro


Poniedziałek był nieco gorszym dniem w moim dzienniku tradera bo choć setupy systemu DBB pojawiły się na parach z jenem, to jednak nie wykorzystałem ich w stu procentach. Dziś wyraźny setup pojawił się na USDCHF w związku z czym otworzyłem długie pozycje, których wynik jak zawsze można sprawdzić na eToro.

USDCHF wydaje się wypełniać setup#2, który został opisany w tym artykule. Wyraźny test średniej 20 okresowej i historyczne zachowanie się pary w takich momentach zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu:

źródło: TradingView

Widzimy również, że spadkowe momentu w ostatnich dniach było wyraźnie przytłumione, co obrazuje wykres godzinowy:

Niestety, krótko po publikacji tego artykułu zostały uruchomione zlecenia obronne na USDCHF. Setup uznaję za nieważny, a stratę 10 pips będę próbował odrobić na CHFJPY. Cross, podobnie jak major testuje (dość wyraźnie) średnią z D1, dodatkowo na wykresie godzinowym mamy szansę na silną dywergencję. 

Polecam śledzić forum Comparic, gdyż tam w pierwszej kolejności będę umieszczał aktualizacje, pomysły i aktywne pozycje.


Wszystkie setupy i moje aktualne przemyślenia dotyczące strategii DBB zamieszczam w oddzielnym wątku na forum Comparic. Zapraszam również do śledzenia moich zagrań na bieżąco poprzez subskrypcję mojego profilu na eToro. Aby być informowanym na temat moich zagrań wystarczy darmowy rachunek demo. tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett: Test kluczowego wsparcia na USDCAD
Następny artykułTrading Ichimoku – AUDUSD, CADCHF, GBPCAD – 14 listopada 2017
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here