Naga MarketsWarren Buffett
Warren Buffett, zwany jest często Wyrocznią z Omaha

W miniony weekend odbyło się coroczne spotkanie akcjonariuszy Berkshire Hathaway. Podczas tego wydarzenia padło wiele słów. Charlie Munger, będący prawą ręką Warrena Buffeta przyznał m.in., że Bitcoin jest obrzydliwy i sprzeczny z interesami cywilizacjiWyrocznia z Omaha porównała natomiast miliony niedoświadczonych daytraderów, którzy weszli na giełdę w zeszłym roku do hazardzistów.

  • W miniony weekend odbyło się coroczne spotkanie akcjonariuszy Berkshire Hathaway
  • Warren Buffett i Charlie Munger odnieśli się do skokowego wzrostu liczby inwestorów indywidualnych jaki obserwowaliśmy na przestrzeni ostatniego roku 
  • W ich ocenie, nowi inwestorzy to hazardziści chcący wykorzystać krótkoterminową zmienność

Daytraderzy to hazardziści

Popularna platforma transakcyjna Robinhood odpiera komentarze Warrena Buffetta, który w sobotę porównał miliony niedoświadczonych daytraderów, którzy weszli na giełdę w zeszłym roku do hazardzistów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przemawiając na corocznym spotkaniu Berkshire Hathaway Inc, Buffett powiedział, że Robinhood przyciąga dużą liczba ludzi, którzy są po prostu hazardzistami grającymi na krótkoterminowej zmienności cen na rynkach finansowych. Wieloletni partner biznesowy Buffetta, Charlie Munger, był bardziej surowy, mówiąc, że było to “bardzo złe”.

– To po prostu okropne, że coś takiego może przyciągać inwestycje od cywilizowanego człowieka i porządnych obywateli – wskazał Charlie Munger dodając, że to jest głęboko niewłaściwe. 

Świat ma dosyć starej gwardii 

– Jeśli ostatni rok czegoś nas nauczył, to tego, że ludzie są zmęczeni Warrenem Buffettem i Charliem Mungerem zachowującymi się tak, jakby byli jedynymi wyroczniami inwestowania – przyznał Jacqueline Ortiz Ramsay, szef komunikacji publicznej w Robinhood dodając, że  w Robinhood, nie zamierzamy siedzieć z założonymi rękami, podczas gdy oni lekceważą zwykłych ludzi za przejęcie kontroli nad ich życiem finansowym.

Robinhood uważa, że istnieje stara gwardia, która nie chce, aby przeciętni Amerykanie mieli miejsce przy stole na Wall Street, więc będą uciekać się do obelg. Przyszłość jest zróżnicowana, bardziej wykształcona i napędzana przez technologie, które mają moc wyrównywania szans.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje orlen | kurs cdr | kryptowaluty | eur pln stooq | bitcoin wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDogecoin najdroższy w historii, Elon Musk w TV może zachęcić do kupna DOGE
Następny artykułDolar. Indeks dla kursu USD zyskiwał w kwietniu. Co widać na wykresie?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here