Naga MarketsDzisiejszy poranek zaczął się od ostrego przyspieszenia na rynkach. DAX runął od otwarcia z uwagi na wcześniejsze spadki na giełdach azjatyckich.

Technicznie nie znalazłem setupu na DAX więc tylko kibicowałem przez pierwszą połowę dnia i szukam okazji do wejścia w dogrywce.

Jest coś trudnego w uczuciu, kiedy widzimy szybki ruch na rynku, który nas ominął i na którym nic nie zarobiliśmy. Wchodzenie “na pałę – z ręki – bo leci” to zwykle słaby pomysł, bo trudno zarządzać taką pozycją w locie (zwykle zasady zarządzania pozycją mamy opracowane dla naszych zwykłych rozegrań), a rynek chętnie zawraca po dużych spadkach/wzrostach i nieraz może to zrobić bardzo gwałtownie (ponieważ ogólna zmienność rośnie).

Poza tym oprócz nagle spadającego DAX, zauważyłem ciekawą sytuację na EUR/USD, układ znacznie bliższy moim setupom dla wejść.

W day tradingu na walutach pewną regułą dla mnie jest rozdział na sesję londyńską i sesję amerykańską.

Godzina 8:00-9:00 rano to ruchy wstępne (Frankfurt zaczyna), a pierwsze 30 minut sesji londyńskiej to często kontra do przyszłego ruchu. O 11:00 kończy Azja i lubi zebrać zyski – tutaj wyżej mały podskok w połowie spadków – a o 14:00-14:30 londyńscy daytraderzy lubią brać zyski, ograniczać pozycję przed danymi/wejsciem graczy z US.

Jeśli mamy dobry kierunek, ten moment między sesjami 14:30-15:30 to może być dobry moment kiedy korekta pozwala dołączyć do poprzedniego trendu popartego kierunkiem z D1.

Widać na poniższych slajdach wykres dzienny i perspektywę korekty do średniej dziennej EMA200.

Schodząc na niższy interwał widzimy dzisiejszy spadkowy trend i poziom Pivot Point, na którym rano widzieliśmy załadunek. Dalej godzina 15:00-15:30 i korekta pod średnią EMA200 na wykresie 5-minutowym.

Co będzie dalej w sesji US? Prawdopodobnie nowe minima. Dlaczego? Jeśli duzi gracze będą chcieli odwrócić przebieg dnia – co nie jest rzadkie w trakcie sesji amerykańskiej – pierw zapewne pozwolą sprzedającym wybić poprzedni dołek i na zleceniach sprzedających wybicie załadują swoje długie pozycje.

Jeśli jednak sentyment jest typowo spadkowy, to będziemy mieli do czynienia z silnym ruchem traderów pchających się do wyjścia z euro.

Podsumowując, dołączenie do zdecydowanych ruchów pomiędzy sesjami może być dobrym pomysłem, jeśli sesja londyńska dostarczyła ciekawe układy, jednak warto pamiętać, żeby stosować się do zasad własnego systemu – ewentualnie lekko zmodyfikowanych. W moim przypadku dopuszczam wejście w kontynuację z mid-pivota lub S1/R1 z okolic chmury/średniej 200.

Innym kluczowym aspektem jest prowadzenie pozycji, ale o tym w jednym z kolejnych wpisów.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here