Naga MarketsJuż w połowie czerwca br. informowaliśmy Państwa o pojawieniu się na rynku kolejnej publikacji książkowej pod patronatem Comparic.pl, wydanej przez Maklerska.pl. Po dokładnym zapoznaniu się z pozycją, chciałbym podzielić się moimi osobistymi odczuciami.


“Day Trading” to esencja doświadczenia Joe Rossa, które było przez niego zdobywane w przeciągu pięciu ostatnich dekad na międzynarodowych rynkach finansowych.

Day Trading jest pierwszą na polskim rynku publikacją, która w sposób kompletny omawia trading w krótkiej perspektywie czasowej. Joe Ross w swojej książce prezentuje szereg formacji, przy czym – co niezmiernie ważne – nie koncentruje się wyłącznie na ich technicznych aspektach, ale przede wszystkim tłumaczy, dlaczego dana formacja działa i tym samym jest skuteczna…W publikacji znajduje się wiele przykładów, za pomocą których Ross dzieli się z czytelnikami swoim doświadczeniem – komentuje w swojej przedmowie Maciej Goliński, autor pozycji “Inside Bar. Jak zostać mistrzem jednej techniki”

Pozycja nie tylko dla day traderów

Osobiście po przeczytaniu kilku pierwszych rozdziałów i przewertowaniu kilku kolejnych obawiałem się, że książka “Day Trading” nie przypadnie mi do gustu i po przeczytaniu całości uznam, że zmarnowałem tylko swój czas. Rzadko handluję intra day a jak sam tytuł wskazuje to taki trading jest opisywany w tej pozycji. Kolejnym elementem, który nie przypadł mi do gustu były wykresy, które przedstawione były w formie słupków a nie jak przywykłem – świec japońskich. Oba te fakty sprawiły, że byłem do tej książki bardzo sceptycznie nastawiony. Stwierdziłem jednak, że skoro już mam tą pozycję w rękach to zgodnie z przysłowiem, nie będę oceniał jej po okładce i poświęcę trochę czasu na dokładne zaznajomienie się z nią. Już po tych kilku pierwszych rozdziałach spodobał mi się bowiem język, którym cała praca została napisana. Jest on bardzo przyjemny i prosty w odbiorze, dzięki czemu książkę czyta się bardzo miło a czas przy tym mija błyskawicznie.

Szybko okazało się, że mimo faktu, iż autor przedstawia krok po kroku swoją strategię inwestycyjną, to książka ta znajduje swoje uniwersalne zastosowanie nie tylko wśród day traderów. Owszem, sama strategia skupia się na handlu intra day jednak spora część tej pozycji poświęcona jest również psychologii inwestowania i temu wszystkiemu, co sprawia, że na rynku zarabiamy lub tracimy. Joe Ross porusza niezwykle istotne aspekty tradingu, które wydają się być uniwersalne i znajdują swoje zastosowanie wszędzie, bez względu na to, na jakim rynku i w jakim horyzoncie czasowym inwestujemy. Wieloma z tych cytatów dzieliłem się również na moim profilu na twitterze i jak się okazuje, spore grono osób podzielało moje zdanie.

Wydaje się więc, że bez względu czy spekulujesz intra day, czy inwestujesz na interwałach dziennych bądź tygodniowych, po przeczytaniu tej książki sam zauważysz, co warto zmienić w swoim tradingu, by poprawić swoje statystyki.

Joe Ross nie koloruje jednak rzeczywistości. W tej pozycji nie znajdziesz pięknych cytatów przedstawiających trading jako bezstresowe, banalnie proste zajęcie, dzięki którem każdy w kilka chwil może stać się milionerem. Autor nie stroni od ukazywania wad inwestowania niemniej jednak jak sam zaznacza, wierzy, że po przeczytaniu tej książki każdy znajdzie wiele sposobów na uczynienie z tradingu bardzo dochodowego zajęcia.

Książka podzielona została na 30 rozdziałów, w których Joe Ross porównuje day trading do tradingu pozycyjnego, przedstawia kompletne sygnały transakcyjne i nadaje im aż trzy poziomy ważności. Wskazuje, gdzie ustawia zlecenia obronne stop loss oraz jak krok po kroku zarządza swoimi pozycjami. Wydaje się więc, że książka ta przedstawia gotowy system i strategię inwestycyjną, dzięki którym każdy, już kolejnego dnia po przeczytaniu tej pozycji będzie w stanie zarabiać na rynku. Niemniej jednak autor sam zaznacza, że prawdopodobnie jedynie nieliczni będą w stanie zastosować tą strategię i trzymać się jej zasad. Pozostali wyciągnięte wnioski zaaplikują do własnych strategii i dzięki temu również poprawią swoją skuteczność.

W dziedzinie analizy technicznej niewielu autorów potrafi przekazywać swoje myśli w równie klarowny sposób, jak robi to Joe Ross…Formacje, które opisuje, wydają nam się znajome, jednak nigdy wcześniej nie potrafiliśmy dokładnie ich zdefiniować. Z pomocą Joe Rossa będzie to możliwe. Po przeczytaniu tej publikacji będziesz miał szansę skutecznie antycypować zachowanie cen i na tym zarabiać – twierdzi wieloletni przyjaciel autora, W.E. Dalton.

Czy warto kupić tą książkę?

Osobiście na pytanie czy warto kupić tą książkę śmiało mogę odpowiedzieć, że warto. Są ku temu aż dwa powody. Pierwszym z nich jest to, o czym już wspomniałem a mianowicie fakt, iż mimo książki opisującej day trading, bez względu na horyzont czasowy, w którym inwestujemy, każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Drugim powodem jest to, że książkę tą możemy mieć niemal za darmo. Fakt, musimy za nią zapłącić jednak Windsor Brokers, który jest oficjalnym partnerem tego wydania zwraca swoim klientom ekwiwalent wartości tej książki poprzez otwarcie konta MT4.

CHCĘ KUPIĆ KSIĄŻKĘ

Kim jest Joe Ross

Joe Ross zajmuje się tradingiem i inwestowaniem od 14. roku życia, kiedy to zrealizował swoją pierwszą transakcję. Dziś jest uznanym traderem i inwestorem z ponad 50-letnim doświadczeniem. Przetrwał niezliczone ilości rynkowych euforii i kryzysów dzięki umiejętności adaptacji stylu tradingu do aktualnie panujących warunków transakcyjnych. Jest twórcą koncepcji prawa wykresów, haka Rossa oraz TTE (Trader’s Trick Entry), dzięki którym ustanowił nowe standardy tradingu niskiego ryzyka.

Książka dostępna jest w księgarni Maklerska.pl w cenie 129zł z możliwością darmowej dostawy (sprawdź już teraz). Spis treści i fragmenty książki dostępne są natomiast na osobnych stronach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Helio [HEL] sygnał kupna, Milkiland [MLK] pogorszenie
Następny artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – Antypody nadal w świetle reflektorów. Uwaga na NZD!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Ten wesoły amisz jest takim wymiataczem, że… Sięga po kasę ludzi, opychając książkę ze swoimi hiper tajnymi technikami gry ?
    Dobrze jest się pośmiać od samego rana 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here