Naga MarketsDziś pisałem już o trudnych czasach w tradingu oraz prowadzeniu pozycji -> tutaj <- i konkluzją był fakt, że warto w takich czasach zmniejszyć ryzyko, ostrożniej prowadzić pozycje, ale też selekcjonować staranniej układy transakcyjne (setupy). O założeniach mojego day tradingu pisałem już TUTAJ poruszając między innymi zagadnienie setupów, których szczególnie pożądam.

Dziś EUR/CHF daje przykład takiego setupu w praktyce. Ponieważ tuż przed 9:00 rynek był już bliżej mid pivota aniżeli Pivot point, postanowiłem ustawić zlecenie buy limit tuż nad Pivotem (różowy poziom), które pierwsze 30-minut sesji londyńskiej aktywowało.

Dalsza część planu to już prowadzenie pozycji i SL. Take profit dla takiej pozycji jest najdalej na średniej dziennej zmienności (ADR) lub poziome R3/S3 z pivotów – zależy co jest wcześniej.

Tak to wygląda na M5:

Poza tym, średnie na M15, M30, H1 wyglądają prowzrostowo, a wykres dzienny daje dobrą szansę na dobicie do celu przed jakąś kolejną korektą.


UWAGA Wygraj konto STO Premium z 2000 zł!


Czy rynek może skorygować?

Jeśli tak, to jak daleko?

W każdej chwili, w każdej sekundzie, może przyjść ruch przeciwko nam – gwałtowny, nieoczekiwany, nietechniczny. Pamiętaj, że realne podaż i popyt przełamią każdą kreskę na wykresie, nawet tę najgrubszą. Tradując, szczególnie day tradując, jesteśmy cały czas w akcji, w walce między podażą i popytem i w każdej chwili może pojawić się nowa informacja na rynku, która zmieni proporcje sił -> więcej na ten temat W TYM artykule. Dlatego ostrożnerestrykcyjne prowadzenie pozycji jest kluczowe.

Przykładowo, na podanym na EUR/CHF przykładzie, rynek może spokojnie skorygować do poziomu 1.1590 (a więc 80 pips) i wciąż nie zmieni to istotnie sytuacji na wyższych interwałach.


Zobacz też:

-> pozostałe artykuły z serii Wyzwanie STO

-> inne artykuły z serii Day trading

Seria Day trading prezentowana na rachunku STO PRO w ramach wyzwania iPhone za obrótConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here