Naga MarketsDziś na EUR/AUD rzadka sytuacja, w której trend na niskich TF-ach (M15, H1) jest zgodny z wyższymi (H4, D1, a nawet W1). Patrząc po wykresach z dolarem australijskim szybko zauważymy, że ma on liczne problemy także w parach z innymi walutami (np. USD, JPY).

Tymczasem EUR jest jedną z mocniejszych walut w bieżącym okresie do spółki z JPY. Ma to prawdopodobnie zwiazek z oczekiwaniami rynku co do wzrostu inflacji w EZ oraz Japonii, a co za tym idzie podjęcia działań przez banki centralne. Warto też dodać, że BoJ i ECB wkrótce mogą zaprzestać oficjalnego QE i będą rozważały programy zmniejszania bilansu (odwrotność QE).

Seria Day trading prezentowana na rachunku STO PRO w ramach wyzwania iPhone za obrót

Patrząc na bieżącą sytuację intraday, nie jest idealnie. Widać atak na zlecenia stop pierw u góry (grubas rozładowywał długie pozycje), a potem najazd na pozycje obronne byków na dole (grubasy tankowały?) -> czytaj więcej o uniwersalnym sygnale od grubasów. Ten układ sygnałów to ciekawe podsumowanie toczącej się walki w konsolidacji, która trwa dziś przez całą sesję poranną – pierwsza połowa Londynu.

Takie mielenie wokół dziennego pivota nie jest niczym przyjemnym i może oznaczać, kolejną rundę rozładunku. Jeśli pęknie bronione wcześniej wsparcie, to możemy jeszcze liczyć na wejście większych graczy operujących na wyższych horyzontach czasowych i podtrzymanie trendu – kolejne wyleszczanie słabych rąk/niskich interwałów.

Co ja robię w takim przypadku? Jeśli system, którym traduję mam dostatecznie ograny i mam do niego zaufanie, a wejście spełnia przyjęte założenia, to pozostaje mi tylko upewnić się, że rozmiar pozycji oraz możliwej straty jest właściwy dla moich założeń ryzyka.


Zobacz też:

-> pozostałe artykuły z serii Wyzwanie STO

-> inne artykuły z serii Day tradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here