Naga MarketsDziś na EUR/AUD rzadka sytuacja, w której trend na niskich TF-ach (M15, H1) jest zgodny z wyższymi (H4, D1, a nawet W1). Patrząc po wykresach z dolarem australijskim szybko zauważymy, że ma on liczne problemy także w parach z innymi walutami (np. USD, JPY).

Tymczasem EUR jest jedną z mocniejszych walut w bieżącym okresie do spółki z JPY. Ma to prawdopodobnie zwiazek z oczekiwaniami rynku co do wzrostu inflacji w EZ oraz Japonii, a co za tym idzie podjęcia działań przez banki centralne. Warto też dodać, że BoJ i ECB wkrótce mogą zaprzestać oficjalnego QE i będą rozważały programy zmniejszania bilansu (odwrotność QE).

Patrząc na bieżącą sytuację intraday, nie jest idealnie. Widać atak na zlecenia stop pierw u góry (grubas rozładowywał długie pozycje), a potem najazd na pozycje obronne byków na dole (grubasy tankowały?) -> czytaj więcej o uniwersalnym sygnale od grubasów. Ten układ sygnałów to ciekawe podsumowanie toczącej się walki w konsolidacji, która trwa dziś przez całą sesję poranną – pierwsza połowa Londynu.

Takie mielenie wokół dziennego pivota nie jest niczym przyjemnym i może oznaczać, kolejną rundę rozładunku. Jeśli pęknie bronione wcześniej wsparcie, to możemy jeszcze liczyć na wejście większych graczy operujących na wyższych horyzontach czasowych i podtrzymanie trendu – kolejne wyleszczanie słabych rąk/niskich interwałów.

Co ja robię w takim przypadku? Jeśli system, którym traduję mam dostatecznie ograny i mam do niego zaufanie, a wejście spełnia przyjęte założenia, to pozostaje mi tylko upewnić się, że rozmiar pozycji oraz możliwej straty jest właściwy dla moich założeń ryzyka.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here