Naga MarketsPrzedstawiając swoją strategię day tradingową skupiam się głównie na trend tradingu. Staram się znaleźć w miarę jednoznaczny kierunek na niskich interwałach i dołączyć do krótkoterminowego trendu przy sprzyjających warunkach na wyższych interwałach.

Jest to tylko jedno z możliwych podejść do tradingu obok tradowania band w konsolidacji, czy podejścia kontrującego rynek. Bardzo specyficznym rodzajem trade’a kontrującego jest tzw. “fade”, czyli pozycja na “zwiędnięcie” ceny, którą chciałbym w tej analizie opisać na przykładzie.

Dziś na skutek nagłej zmiany sentymentu (?!) rynek się mocno spolaryzował, a na biegunie umacniających się walut świecił dolar australijski. W środku londyńskiej sesji, w okolicach lunch – między 12 a 13 czasu londyńskiego – pary z AUD dostały niemałego przyspieszenia. Przykładowo, AUDJPY mocno trendujący wcześniej w dół wykonał średni dzienny zakres startując jak rakieta z poziomu pivot do poziomu R2 i pokonując prawie 120 pips w godzinę.

Seria Day trading prezentowana na rachunku STO PRO w ramach wyzwania iPhone za obrót

Brak informacji o jakichś istotnych danych, w newsach polityczne przepychanki. Jeśli rynek robi średni dzienny zakres w trakcie londyńskiego lunchu, to wiedz że coś dziwnego się dzieje.

Na mój gust był to spekulacyjny atak na płytkim rynku wymierzony w pozycje krótkie w trendzie spadkowym i obliczony na wyrzucenie co słabszych graczy z rynku. Określiwszy z grubsza strefę potencjalnej podaży wszedłem ze swoją pozycją krótką oczekując “zwiędnięcia ceny” przynajmniej do połowy wystrzału, a może nawet do podstawy.

UWAGA! Transakcje tego typu są bardzo ryzykowne i bardzo łatwo można niedocenić siły rynku albo przegapić funamentalną zmianę w podejściu inwestorów, która ostatecznie może wyzwolić ruch rzędu 2-3 krotności średniego dziennego zakresu z poprzedniego okresu.

Koniecznie trzeba trzymać ryzyko w ryzach, może nawet zmniejszyć rozmiar pozycji i uciekać, gdyby rynek nie chciał więdnąć, a zaczął się urządzać na nowych poziomach cenowych.


Zobacz też:

-> pozostałe artykuły z serii Wyzwanie STO

-> inne artykuły z serii Day tradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here