TMS


Dokładnie dwa tygodnie temu informowałem, iż w celu sprawdzenia, czy social trading jest taki wspaniały jak się go przedstawia, postanowiłem przetestować go na własnej skórze. W związku z tym założyłem specjalny rachunek u brokera Naga Markets, który zasilony został kwotą 10 tys. euro. Na przestrzeni tych dwóch tygodni wybrałem dwóch traderów, których zagrania postanowiłem kopiować. Ich szczegółowe opisy możesz znaleźć tu i tu.


Jak wspominałem już ostatnio, projekt ten ma być w 100% jawny, dlatego też moje konto zostało podpięte do MyFxBook, gdzie każdy z Was, na bieżąco może śledzić jak zarabiam i tracę. Zdaje sobie jednak sprawę, że nie każdy ma czas (i chęci) by to kontrolować na bieżąco, dlatego też regularnie zamierzam publikować podsumowania, dzięki którym będziecie wiedzieć, czy nawet nie posiadając wiedzy na temat spekulacji, można skutecznie inwestować i zarabiać.

Zacznijmy od fernando6391

Fernando6391 to pierwszy trader, którego transakcje postanowiłem kopiować już dwa tygodnie temu. W tym czasie miał on swoje wzloty i upadki. Niezwykle optymistycznie przedstawiał się pierwszy tydzień, w trakcie którego transakcje skopiowane od niego przyniosły mi zysk przekraczający 130€ a więc nieco ponad 1,3% wyjściowego depozytu. Zdecydowanie gorzej wyglądał natomiast drugi tydzień w jego wykonaniu. W tym czasie straciłem bowiem 76,85€. Koniec końców, finalnie w dalszym ciągu dzięki fernadno6391 jestem na plusie, dokładnie o 55,32€. Nie jest to jednak wynik tak imponujący jak po pierwszych kilku dniach kopiowania jego transakcji. Mimo to, w dalszym ciągu jestem optymistycznie do niego nastawiony. Należy bowiem pamiętać, że trading to maraton a nie sprint, dlatego też nie liczy się wynik osiągany w ciągu jednego tygodnia, lecz w ciagu wielu miesięcy bądź lat.

Długoterminowy inwestor juan43

W ubiegłym tygodniu przedstawiłem Wam juan43. To Trader cechujący się niezwykle wysoką skutecznością, która po przeprowadzeniu 197 transakcji wynosi 91,37%. W odróżnieniu do fernando6391 nie handluje on jednak na niemieckim indeksie DAX30. Niemal wszystkie transakcje zawiera on bowiem na amerykańskich spółkach takich jak Apple, Microsoft czy Tesla.

Jak się okazuje, zgodnie z moimi wcześniejszymi przeczuciami nie jest on zatem daytraderem. Co prawa w ciągu minionego tygodnia zamknął 1 zyskowną transakcję, dzięki której zarobiłem zawrotną sumę 0,35€, to jednak zdecydowana większość, bo aż 6 transakcji w dalszym ciągu pozostaje otwarte. W chwili obecnej 4 z nich wskazują zysk a dwie stratę. Dopóki jednak pozycje te nie zostaną zamknięte, ciężko ocenić czy juan przyniesie mi zyski. Biorąc pod uwagę jego dotychczasowe osiągnięcia, jestem o to jednak spokojny.

Dywersyfikacja kluczem do sukcesu

Jak wspominałem już ostatnio, dobór odpowiednich traderów i właściwa dywersyfikacja to moim zdaniem dwa kluczowe czynniki, które mogą przysłużyć się do sukcesu w social tradingu. Dlatego też mój wybór do tej pory padł na fernando6391 i juan43, czyli dwóch zupełnie różnych traderów. Gdybym wybrał tylko i wyłącznie spekulantów, którzy handlują na DAX’ie, narażony byłbym na zbyt wielkie ryzyko. W związku z tym, w ciągu najbliższych dni zamierzam wyselekcjonować kolejnego, trzeciego już tradera, który będzie handlował na jeszcze innych instrumentach.

Jeżeli Ty również chciałbyś poznać uroki Social Tradingu, polecam abyś samemu przetestował platformę Naga Trader. Jeżeli znajdziesz interesujących traderów, których Twoim zdaniem warto obserwować, napisz proszę ich nicki w komentarzu pod tym artykułem.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG posiadającej własny, potężny EKOSYSTEM z szeroka gamą produktów finansowych. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułUK po Brexicie zwiąże się z… Afryką?
Następny artykułProducenci koparek liczą na miliardowe zyski
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here