Naga MarketsDAX30 ze spadkiem o 4,09%. Dobre wyniki spółek technologicznych w USAPo dynamicznej przecenie wszystkich głównych indeksów w czwartek w Warszawie, piątek przyniósł wyraźne odreagowanie, które obserwowaliśmy w szczególności w segmencie mniejszych spółek. sWIG80 zyskał 4,05% po dwóch dniach wyraźnych spadków i znajduje się obecnie nieznacznie poniżej 5% od tegorocznego maksimum.

mWIG40 i WIG20 delikatnie rosną. Ostrożność w obserwacjach rynku

Mniejsza skala odreagowania widoczna była w wyższych segmentach rynku – mWIG40 wzrósł o 1,71% a WIG20 jedynie o 0,25%, konsekwencje wytracając poranną przewagę przez resztę sesji. Aktualnie należy być ostrożnym w osadzaniu zeszłotygodniowej przeceny w szerszym kontekście. Jako powód wzmożonej podaży można wyznaczyć dynamiczne wzrosty z ostatnich miesięcy, jak i powracające obawy o nawrót pandemii koronawirusa. Z drugiej strony należy zachować wstrzemięźliwość w traktowaniu piątkowych wzrostów, jako powrotu do trendu. Szczególnie obserwowany układ na WIG20 nakazuje ostrożność, gdyż zniesienie wzrostów z piątkowej sesji z technicznego punktu widzenia pozwala oczekiwać testu kluczowego wsparcia w rejonie 1700-1740 punktów, którego przełamanie oznaczałoby zakończenie trwającego od połowy marca lokalnego trendu wzrostowego.

Niepokojąco z punktu widzenia warszawskiego parkietu wygląda sytuacja na niemieckim DAX30, który tydzień zamknął z wynikiem -4,09%. Powyższe szczególnie wybrzmiewa w porównaniu z parkietami w Stanach Zjednoczonych, gdzie S&P 500 jak i Nasdaq Composite zaliczyło wzrostowy tydzień, realizując stopy zwrotu w wysokości kolejno 1,73% i 3,69%. W dużej mierze wzrosty w Stanach Zjednoczonych są jednakże wynikiem bardzo dobrych wyników i kontynuacji w konsekwencji wzrostów na największych technologicznych spółkach takich jak Apple, czy Amazon. Rozpatrując rynek szerzej i biorąc pod uwagę fakt, iż 85% spółek, które opublikowało do tej pory wyniki kwartalne pobiło oczekiwania rynkowego konsensusu, należy uznać że amerykańskie indeksy giełdowe powinny radzić sobie znacząco lepiej.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Nieznacznie negatywne notowania kontraktów terminowych na S&P 500 i nieznacznie pozytywne notowania kontraktów na DAX 30 pozwalają oczekiwać neutralnego startu sesji w Warszawie. W dniu dzisiejszym inwestorzy mogą oczekiwać na publikację odczytu indeksu ISM w Stanach Zjednoczonych, a w dalszej części tygodnia na comiesięczne dane z rynku pracy (non-farm payrolls). W dużej mierze należy w nadchodzących dniach spodziewać się utrzymania rozdźwięku pomiędzy parkietami w USA i w Europie, na co w dużej mierze obecnie wpływają oczekiwania, co do rozwoju pandemii koronawirusa.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here