Naga MarketsDAX30 utrzymuje swoje wzrosty, indeks Ifo kształtuje się w kwietniu na poziomie 94,1 pkt.

Ocena bieżąca indeksu Ifo kształtuje się w kwietniu na poziomie 94,1 pkt. (94,4 pkt. oczekiwana, 93 pkt. poprzednio). W kwietniu Europa zmagała się z potężną falą zachorowań, co zmusiło kraje do przedłużenia ograniczeń epidemicznych, co z kolei przekłada się negatywnie na postrzeganie koniunktury.

Postępująca akcja szczepień populacyjnych sprawia jednak, że rynek oczekuje znaczącej poprawy w nadchodzących tygodniach. Ocena perspektyw badana przez Instytut Ifo uplasowała się na poziomie 99,5 pkt. (101,2 pkt. oczekiwane, 100,4 pkt poprzednio). Niższy odczyt perspektyw niż w marcu to głównie efekt coraz bardziej realnego otwarcia gospodarki. Niemniej w dalszym ciągu to pandemia rozdaje karty i to ona determinuje nastroje w gospodarce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na niemieckim rynku akcji widać optymizm. Indeks blue chips zyskuje w poniedziałek 0,2 proc. Kurs EUR/USD oscyluje wokół poziomów odniesienia przy 1,2097.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykresy kryptowalut | kurs gbp | notowania euro | mercator medical kurs | akcje jsw prognozy 2020 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here