Naga MarketsDAX30 jest najważniejszym niemieckim indeksem akcji. Jest tzw. indeksem wynikowym, co oznacza, że bierze pod uwagę nie tylko wzrost cen akcji, ale i również wzrost kapitału poprzez wypłatę dywidendy. Jest najważniejszym indeksem Giełdy Niemieckiej (Frankfurter Wertpapierbörse, Frankfurt nad Menem). Ukazuje zmianę wartości akcji 30 największych spółek akcyjnych pod względem kapitalizacji oraz obrotu. Każdej spółce przyznaję się wagę, odpowiednią do jej wielkości. Indeks jest obliczany za pomocą elektronicznego systemu handlowego XETRA. Oblicza się go od godziny 9.00 do 17.30. Obecnie indeks DAX obliczany jest co sekundę.To tyle jeśli chodzi o wstęp. A teraz przejdźmy do konkretów… czyli analizy wykresu tego indexu.


Mam małą tremę, bo po raz pierwszy od kilku lat analizuję ten instrument i ostatnio kompletnie się nim nie interesowałem, do tego robię to w oparciu o dwie różne strategie, które jak się okaże sugerują sprzeczne wyniki. A wybrać coś trzeba…

Spójrzmy na niemiecki index pod kątem strategii Price Action+MACD :

 

DAX30 Weekly
DAX30 Weekly – pinbary na ważnej strefie popytu

Zaczynając analizę od wykresu tygodniowego zauważymy dwa kolejne wzrostowe pinbary, które uformowały się na ważnej strefie popytu wyznaczonej przez notowania z grudnia 2016. Dodatkowo ostatnia świeca tygodniowa utworzyła minimum na MACD, który zaczyna rosnąć.

Przechodząc na wykres dzienny (poniżej) możemy wyznaczyć z dużym przybliżeniem kanał spadkowy, z którego index  wybił dołem na początku grudnia minionego roku i przetestował kilka dni później od dołu pokonane wsparcie tego kanału. Aktualnie index  ponownie testuje to wsparcie od dołu. Na MACD trwa dywergencja wzrostowa (+)

DAX30 Daily – index ponownie testuje od spodu pokonane wsparcie kanału, które teraz stanowi opór.

Reasumując : wg założeń strategii PA+MACD stawiam na wzrosty z TP na poziomie 11450. Stop Loss w okolicy 10500.

A teraz inne podejście – Strategia OverBalance:

Założenia strategii OverBalance są niezwykle proste i obiektywne: opiera się na równości korekt w trendzie spadkowym. Na wykresie H4 mamy zaznaczone dwie równe korekty w trendzie spadkowym (szare prostokąty), jesteśmy obecnie świadkami zakończenia drugiej korekty i zgodnie z założeniami strategii OB – DAX30 powinien wrócić do spadków. Decydując się na zlecenie SELL, otwieramy je na poziomie 10820 i zabezpieczamy je Stop Lossem powyżej najbliższej strefy podaży (niebieska) czyli w okolicy 11000.

DAX30 H4
DAX30 H4 – na wykresie mamy dwie możliwe opcje, wzajemnie się wykluczające: – wzrostowa wg PA+MACD i spadkowa wg OverBalance.

No i który wariant się sprawdzi? Ja stawiam na wzrosty, a co rynek postanowi to przekonamy się za parę dni, bo analiza należy do cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” i zgodnie z założeniami cyklu jest weryfikowana w weekend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here