Naga MarketsNotowania indeksów jeszcze nie odrodziły się po globalnej wyprzedaży. W dalszym ciągu na rynku inwestorzy zastanawiają się, czy to już początek bessy? Jednak ostatnia korekta na rynku globalnym była zasłużona, w ostateczności indeksy giełdowe rosły kilka miesięcy bez przerwy. Z tego powodu warto zerknąć na niemiecki indeks DAX 30 oraz korelację z parą walutową EURUSD.

korelacje22.02

Studniowa korelacja indeksu DAX 30 oraz pary walutowej EURUSD wynosi -36. Oznacza to, że przez 36 procent czasu (przez ostatnie 100 dni) indeks DAX 30 oraz europejska waluta poruszały się w przeciwnym kierunku.

Wynik nie jest oszałamiający, jednak musimy wiedzieć, że wyprzedaż euro wspiera notowania niemieckiego indeksu. Natomiast wzrost euro nie jest jednoznaczny z wyprzedażą indeksu, ponieważ pamiętajmy, że cały czas mamy do czynienia z globalną hossą.

Dlaczego spadek euro wspiera indeks DAX 30? Ponieważ większość spółek wchodzących w skład niemieckiego indeksu czerpie przychody z eksportu, natomiast tańsze euro stanowi większy popyt zagraniczny, czyli wzrost sprzedaży spółki.

Po ostatnim rajdzie notowań EURUSD oraz wystąpieniem formacji podwójnego szczytu na EURUSD możemy liczyć na kontynuację ostatnich spadków, co wesprze notowania indeksu niemieckiego. Dlatego warto przeanalizować wykres DAX 30.

dax22.02

Ostatnia wyprzedaż została już w jakimś stopniu zniwelowana, niemniej jednak prawdziwa walka przyjdzie niebawem. Notowania DAX 30 zaczęły powoli formować formację trójkąta, a głównym pytaniem jest – czy kurs wybije się górą czy dołem (ostatnie wybicie jest zbyt słabe)? Mocne wybicie dołem oznaczałoby kolejny test minimum z ostatniej wyprzedaży. Z kolei wybicie górą będzie oznaczać test poziomu 12 700 punktów. Jeżeli popyt zdoła pokonać wspomniany opór, to otworzy sobie drogę do testu ostatnich maksimów w okolicy 13589 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here