Naga MarketsDAX30 oczami Admiral Markets
DAX30 oczami Admiral Markets

Środa upływa pod znakiem wzrostów cena akcji na giełdzie we Frankfurcie. Niemiecki DAX rośnie, reagując na poprawę klimatu inwestycyjnego na świecie, jaka miała miejsce jeszcze wczoraj wieczorem, po tym jak na rynki dotarła informacja o tym, że Ludowy Bank Chin zapewni pięciu największym chińskim bankom komercyjnym 500 mld juanów dodatkowej płynności. Jak również po doniesieniach Wall Street Journal, że prawdopodobnie Fed w znaczący sposób nie zmieni komunikatu na obecnie trwającym posiedzeniu.

Niemiecki DAX tkwi poniżej 9700 pkt., czekając na nowe impulsy. W tym ten najważniejszy i potencjalnie najsilniejszy, czyli wyniki posiedzenia Fed. Indeks znajduje się obecnie w bardzo ciekawym miejscu. Otóż, wykres H4 opuścił górą rysowany od prawie dwóch tygodni kanał spadkowy (formacja flagi), a jednocześnie znajduje się na linii szyi potencjalnej lokalnej formacji podwójnego dna, jaka powstała w momencie dwukrotnej obrony maksimów z końca sierpnia. Jeżeli strona popytowa się zmobilizuje i ruszy mocniej do góry  to korekta spadkowa zostanie ostatecznie zakończona, a DAX wróci do ostatnich szczytów.

W praktyce o tym zdecyduje reakcja inwestorów na wyniki posiedzenia FOMC. Niemieccy gracze będą mogli na nie zareagować dopiero jutro rano.

DAX30 na wykresie H4 oczami Admiral Markets
DAX30 na wykresie H4 oczami Admiral Markets

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo. Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here