Naga MarketsKurs kontraktu na indeks niemieckiej giełdy DAX30 w tym roku dość szybko przebił zeszłoroczne szczyty z grudnia, ustanawiając nowe maksima kilka punktów poniżej 9800. Miesiąc po ustanowieniu tych szczytów byki postanowiły przetestować te poziomu i jednak nie pokazały wystarczającej siły aby się przebić wyżej. Blisko samego szczytu można zaobserwować dwie formacje Price Action, które przemawiały za spadkami – Inside Bar, dla którego przełamany został dolny poziom. a w dalszej kolejności widzimy Pin Bara poniżej strefy popytu. Po pojawieniu się tych sygnałów kurs spadł już ponad 400 pkt.

W ostatnich dniach została również przebita linia wsparcia trendu wzrostowego zapoczątkowanego w czerwcu 2013. Dodatkowo wtorkowa świeca jest Pin Barem poniżej lokalnej strefy popytu, świeca ta ze świecą poniedziałkową tworzy formacje Inside Bar której minimum zostało dzisiaj pokonane. Wiec na początku tego tygodnia pojawiły się kolejne dwa sygnały przemawiające za spadkami. Kluczowym poziomem na chwilę obecną powinna byś strefa podaży w okolic 9000 pkt. Jej przebicie otworzy drogę do spadków w okolice 8500 pkt. Jeżeli niedziedzie jednak nie będą wstanie przebić tego wsparcia to możemy zobaczyć w przeciągu kilku tygodni atak na tegoroczne maksima.

Chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo wyznaczać istotne strefy popytu i podaży dla kursów surowców i indeksów giełdowych? Jak wybierać najskuteczniejsze Pin Bary i inne proste sygnały strategi PA. W takim razie zapisz się na szkolenie PA prowadzonego przez Forex University.

Marcin Moroz

moroz.marcin@gmail.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here